“Oyuncak çok futbol var”


Liverpool kaptanı Jordan Henderson, Manchester City’ye karşı 2-2’lik bir gerilimin ardından Premier Lig şampiyonluk yarışının hala açık olduğu konusunda ısrar ediyor.

Her iki taraf da oyuna, üç puan almanın onları Mayıs ayında şampiyonluk kazanma şansı vereceğini bilerek girdi.

Ancak Liverpool, Diogo Jota ve Sadio Mane’nin golleriyle Kevin de Bruyne ve Gabriel Jesus’un gollerini iptal ederek iki kez eşitliği sağladı.

Henderson, Reds’in yedi maç kala şampiyonluk rakiplerinin hala bir puan gerisinde olduğu gerçeğini görmezden geldi. Reds’in kaptanı, sezonun tamamlanmasına daha çok zaman olduğunu söyledi.

Söyledi Gökyüzü sporları (aracılığıyla Anfieldİzle):

“Yoğun bir maçtı – olacağını biliyorduk. Zor olacağını biliyorduk. City harika bir takım. Kazanmak istedik ama kaybetmedik – dünyanın sonu değil. Hala yolun başındayız. yarış.”

Liverpool’un nabzını tutan ilk yarının büyük bölümleri için ikinci en iyi olduğu yönünde bir tartışma vardı.

Henderson, Manchester City’nin iki fırsattan yararlanarak, takımının en iyi modalarla başlamadığına inanıyor ve ekliyor:

“İyi başladık ama bazen biraz telaşlıydık. Baskı altında olacağımızı biliyorduk. Harika bir takımlar ama bir kez yerleştiğimizde bu onlara sorun çıkardı.”

Kırmızılar, Mane’nin devre arasının hemen ardından yaptığı kritik vuruşla şampiyonluk yarışını merak uyandıran bir pozisyonda bırakarak iki eşitleyici bulma konusundaki kararlılıklarını ve kararlılıklarını gösterdiler.

Henderson şu sonuca vardı:

“İki kez geri gelmek için çok fazla karakter gösterdik. Pozitif kalmalı ve ön ayak üzerinde durmalısın.”

“Kaybolurlarsa, hemen arkalarında olmalıyız.” Jordan Henderson, Manchester City ile 2-2 berabere kaldıkları Liverpool’un 1 puan gerisinde kalmasının ardından Liverpool’un hâlâ şampiyonluk yarışında olduğunu söyledi ?


Manchester City ve Liverpool için ön hazırlık nasıl görünüyor?

Bir kurnaz ilişki Pazar günü bile onurlandırıldı
Bir kurnaz ilişki Pazar günü bile onurlandırıldı

Her iki taraf da şu anda 31 maç oynadı ve aralarında sadece birer puan fark var.

Her ikisi de UEFA Şampiyonlar Ligi çekişmesinde kalmaya devam ediyor ve çeyrek final ilk maçlarında liderliği ele geçirerek yarı finale kalmaya kararlı görünüyorlar.

İki ağır sıklet, önümüzdeki Pazar Wembley’deki FA Cup yarı finalinde bir kez daha karşı karşıya gelecek.

Ancak şampiyonluk yarışı için Mayıs ayına kadar bazı bükülmeler ve dönüşler olacağı kesin.

Man City’ye tebrikler. Şampiyonluk yarışında kolay fikstürleri var. Liverpool, oynayacak bir şeyleri olan takımlarla karşı karşıya.

Belki de Liverpool için öne çıkan fikstürler Manchester United, Tottenham Hotspur ve Everton’a karşı oynanan maçlardır.

United ve Spurs, Arsenal ve West Ham’a karşı ilk dörtte bir mücadeleye giriyor. Bu arada Everton küme düşme mücadelesi veriyor ve Merseyside derbisinde bir noktayı kanıtlamak isteyecek.

Manchester City’nin yarışı daha avantajlı görünüyor. Masanın altında Everton gibilerle savaşan Watford ile karşı karşıyalar.

West Ham, belirtildiği gibi, ilk dört yarışta. Ancak bu fikstürlerin dışında, eşleşmeler Manchester City’nin başarılı olması gereken eşleşmeler gibi görünüyor.

Şampiyonluk yarışı, tüm gözler Liverpool’un iki hafta içinde azılı rakipleri Manchester United’a karşı nasıl bir performans sergilediğine odaklanarak devam ediyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-a-lot-football-play-jordan-henderson-makes-honest-admission-premier-league-title-race-manchester-city-2-2-liverpool?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın