“Oynamanın ortasındayken, ertesi gün nasıl hissedeceği hakkında hiçbir fikrin yok”


Bu yılki Grand Slam’lerde 19-0’lık bir galibiyet-mağlubiyet rekoruna sahip olan Rafael Nadal, Perşembe günü 2022 Wimbledon Şampiyonası’nın yarı finallerinden çekildiğini açıkladı. Bir karın yaralanması İspanyol’u bu kararı Nick Kyrgios’a karşı oynaması planlanmadan bir gün önce almaya zorladı.

Tüm bölüm, Grand Slam turnuvalarının Lucky Loser sistemini tanıtması gerekip gerekmediği konusunda ani bir tartışmanın artmasına neden oldu.

Bazı uzmanlar ve taraftarlar, çeyrek finalde Nadal’a kaybeden Taylor Fritz’in bir şans daha elde etmesi ve yarı finalde İspanyol’un yerine geçmesi gerektiğini düşündü. Ayrıca 36 yaşındaki oyuncunun daha fazla oynamayacağını biliyorsa maçın ortasında emekli olması gerektiğini de önerdiler.

Eski Amerikalı oyuncu Andy Roddick, bu fikri ortadan kaldırmak için sosyal medyaya gittiğinde etkilenmemiş görünüyordu. Roddick, yarı finalde kaybeden bir oyuncunun Major’ı kazanmaması gerektiğini ve Nadal’ın diğer oyuncuları korumaktan sorumlu olmadığını belirtti.

“Hayır hayır hayır hayır. Yarı finalde kaybedip bir slam kazanamazsınız. Hayır…. Rafa kazanmaya çalışmalıydı ve ardından taramaların o kadar da kötü olmadığını ve iyileşebileceğini ummalıydı. Roddick, “Diğer oyuncuları korumak onun işi değil” dedi.

Roddick ile aynı fikirde olan eski Dünya 1 Numaralı Amerika’lı Tracy Austin, bir yaralanmanın genellikle başlangıçta göründüğünden daha az ciddi olduğunu söyledi.

Daha fazla anlaşamadı! Yoğun bir şekilde oynamaya başladığınızda, ertesi gün nasıl hissedeceğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok. Çoğu zaman bir sakatlık düşündüğünden daha iyi hissettirir. Devam etmelisin. Rafa’nın maçın ortasında çekilip, Grand Slam takviminin yarısında oynayacak kadar iyi hissettiğini hayal edebiliyor musunuz? Numara!

Daha fazla anlaşamadı! Yoğun bir şekilde oynamaya başladığınızda, ertesi gün nasıl hissedeceğiniz hakkında hiçbir fikriniz yok. Çoğu zaman bir sakatlık düşündüğünden daha iyi hissettirir. Devam etmen gerekiyor. Rafa’nın maçın ortasında çekip sonra oynayacak kadar iyi hissettiğini, büyük slam takviminin yarısında olduğunu hayal edebiliyor musun? Numara! twitter.com/andyroddick/st…

Uzmanlar ayrıca Nick Kyrgios’un veya onun yerine geçen herhangi bir oyuncunun yarı final kazanmadan Grand Slam finallerinde oynamaması gerektiğini savundu.


“Onu yenemezsem, yarı finalde olmayı hak etmiyorum” – Taylor Fritz, Rafael Nadal’a karşı QF kaybı ve Şanslı Kaybeden fikri hakkında

Taylor Fritz ve Rafael Nadal, çeyrek final karşılaşmasının ardından.
Taylor Fritz ve Rafael Nadal, çeyrek final karşılaşmasının ardından.

Rafael Nadal sakatlığıyla mücadele etti ve oyun stilini değiştirerek Taylor Fritz’i 3-6, 7-5, 3-6, 7-5, 7-6(4) ile çeyrek finalde mağlup etti. Pek çok tenis takipçisi, İspanyol’un ertesi gün yarışmadan çekilmesinden sonra Fritz’e bir şans daha verilmesini dilese de, Amerikalı bu görüşe katılmadı.

Fritz, “Hayır, sadaka aramıyorum, eğer onu yenemezsem o zaman yarı finalde olmayı hak etmiyorum… bu kadar basit,” dedi Fritz.

İki kez Wimbledon galibi Nadal, Fritz karşısında 2-1 kafa kafaya önde.

Yarı finallerden çekildikten sonra, Nick Kyrgios finale kaldı ve burada Novak Djokovic ile ilk Binbaşı unvanını kazanma şansı için karşılaşacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-when-thick-playing-idea-will-feel-next-day-tracy-austin-dissmisses-idea-lucky-loser-main-draw-grand-slams-lieu-rafael-nadal-s-withdrawal?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir