Orlando Magic’teki manşet çıkış sezonunu anlamak için Bol Bol’un 2022-23 NBA sezonundaki istatistiklerine bakmak


Bol Bol nihayet Orlando Magic’i yeniden inşa ederek yeteneklerini daha iyi fırsatlarla sergilemeye başlıyor. Kariyerine Denver Nuggets ile başladı, burada takımın ilk beşi olarak Nikola Jokic ve onu destekleyen deneyimli bir uzun ile rotasyona girmedi.

Franchise ile geçirdiği üç yıl boyunca Denver için 53 maç oynadı ve ortalama 6,2 dakika oynadı. Maç başına 2.7 sayı kaydetti. Bol Bol’un bir sonraki durağı, Magic’e takas edilmeden önce hiç oynamadığı Boston’a geldi. Ancak, genç NBA kariyerine devam etmek için ihtiyaç duyduğu desteği aldığında bu hamle işe yaradı.

Bol’un istatistikleri önemli ölçüde iyileşti. Magic ile 10 kez başlayarak 15 maç oynadı. 7’2 inçlik merkez, ortalama 24.7 dakika oynarken 62/41/86’da maç başına 12.6 sayı, 7.9 ribaund ve 2.0 blok yakaladı.

Üretimdeki muazzam artışı, özellikle verimliliği göz önüne alındığında etkileyiciydi. Ligde sahadan en az %60, 3 sayılık mesafeden %40 ve faul çizgisinden %85 şut atabilen çok fazla pivot yok. Bol Bol ayrıca defans tarafında boyunun çoğunu kullanıyor ve maç başına 2.0 şutu bloke ediyor.

Oyuncular bu sezon Bol Bol’a karşı 96 şut çekti. 25 tanesini blokladı (%26).


Bol Bol, En Çok Gelişme Gösteren Oyuncu ödülü için yarışıyor olabilir

Bol Bol’un NBA’de değerini kanıtlaması uzun sürmedi ve Orlando Magic ile yakaladığı fırsatlardan en iyi şekilde yararlandı. Rekabetçi bir kadroda bir rol bulmak için yıllarca mücadele ettikten sonra, kendisini bir oyuncu olarak büyümek ve potansiyelini sergilemek için ideal bir ortamda buluyor.

Nuggets’taki son sezonuna kıyasla 10.2 sayı, 6.5 ribaund ve 1.9 blok pozitif farkla. Ayrıca bu yıl dört double-double’ı ve üç 20 sayılık maçı var.

youtube kapağı

Ödül sohbetinin En Gelişen Oyuncusu’nda kendini bulabilirdi. Orlando’nun kaybetme rekoru, güçlü bir rakip olarak durumuna yardımcı olmayabilir, ancak ortalamalarını korur veya daha da geliştirirse, bu değişebilir.

çoklu bahis siteleri Bol, oran tablosunda listelendi, ancak diğerlerinin yanı sıra Shai Gilgeous-Alexander, Tyrese Maxey ve Laurie Markannen gibi isimlerin gerisinde kaldı.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/looking-bol-bol-s-stats-2022-23-nba-season-understand-headline-breakout-season-orlando-magic?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir