Order Of Australia Minstrel galibiyetini tekrarlarken Ryan Moore bunu basit tutuyor | Yarış HaberleriOrder Of Australia Minstrel galibiyetini tekrarlarken Ryan Moore bunu basit tutuyor | Yarış Haberleri

Order Of Australia, Curragh’daki Romanized Minstrel Stakes’te arka arkaya zaferler elde etmek için bir kez daha bakışlarını düşürdü.

Aidan O’Brien’ın 2020 Breeders’ Cup Mile kahramanı, yalnızca Birinci Grup seviyesinde kampanya yürüttüğünden bu yana 12 ay önce Grup İki yarışmasının yetkili galibi oldu.

Bu süre zarfında, Deauville’deki Prix Jacques le Marois’e, ParisLongchamp’taki Prix du Moulin’e ve Queen Anne Stakes’e yerleştirildi ve geçen ay Royal Ascot’ta üçüncüyken muhteşem Baaeed’in altı boydan biraz daha az gerisinde bitirdi.

Kendi topraklarında sınıfa geri dönen Order Of Australia, Ryan Moore’un elinde 4-5 favoriydi ve baskın bir ön koşu gösterisi yaptı.

Paddy Twomey’in yüksek sınıf kısrağı Pearls Galore, bu dönem Listed ve Group Two şirketlerinde daha önce başarılı oldu, lideri takip etmek için elinden geleni yaptı, ancak sonuçta çok güçlüydü ve görevi üç buçuk boyda geçti.

Pearls Galore, Dr Zempf’i püskürtmek için silahlarına yapıştı ve bir saniye bekledi.

O’Brien galip hakkında “O sevimli bir at, çok hızlı, sert, gerçek ve dayanıklı” dedi.

“O büyük kısraktan (Senta’nın Rüyası) çıktı. Bu yıl Ascot’ta ilk kez güzel bir yarış yaptı ve plan buraya gelip onunla Goodwood’daki Sussex’e gitmekti.

“Açıkçası o bir Breeders’ Cup Mile kazananı, bu yüzden çok fazla klası var. Yaşlandıkça daha hızlı ve daha güçlü oluyor. Onunla çok mutluyuz.

“Ascot’a giderken çok iyi çalışıyordu ama bu onun ilk koşusuydu, bu yüzden biraz yorulması gerekiyordu ve yaptığı da buydu.

“Plan Sussex’e gitmek ve Breeders’ Cup’ta bitirmek ve o Hong Kong’a gidip tüm bu yarışları yapabilirdi.

“Artık o harika yaşta, tecrübeli, tecrübesi var ve bu yıl daha hızlı ki bu harika. Bu büyük yarışlarda çok yardımcı olacak.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12653848/ryan-moore-keeps-it-simple-as-order-of-australia-repeats-minstrel-win

SMM Panel PDF Kitap indir