“Orada oturup ‘IPL’ye gitmeli’ diyemezsin çünkü o daha iyi bir T20 bowling oyuncusu olurdu”


Avustralya’nın hız öncüsü Mitchell Starc, Hindistan Premier Ligi’nde (IPL) oynamanın vücudunu etkileyeceğini ve bunun da uluslararası kariyerini etkileyebileceğini düşünüyor.

Çok yetenekli bir atıcı olan Starc, 2015’ten beri IPL’de oynamadı.

32 yaşındaki en son 2018 sezonu öncesinde müzayedede göründü ve Kolkata Knight Riders’tan (KKR) ₹ 9,4 crore aldı. Ancak, bir sonraki baskıdan önce serbest bırakıldı.

19 Kasım Cumartesi günü ikinci ODI’de Avustralya’nın İngiltere’ye karşı 72 turluk galibiyetinde oynadıktan sonra konuşan Starc, uluslararası kariyerini farklı formatlarda etkileyebileceği için IPL’de oynamanın tehlikelerini anladığını söyledi.

WAtoday tarafından şu sözleri aktarıldı:

“Olabilir, ama oraya gidip ara vermeseydim ve yılın 12 ayı oynasaydım, bu neyi etkiler? Bu vücudumu etkiler mi? Yıkılır mıyım? Kırmızı top kriketimi etkiler mi? Orada oturup ‘IPL’ye gitmeli’ diyemezsin çünkü o daha iyi bir T20 bowling oyuncusu olur.”

Sol kol hızı, son birkaç yıldır Nisan ve Mayıs aylarının dinlenme açısından verimli geçtiğini yansıtıyordu. Detaylandırdı:

“Bunun dezavantajı ne? Yılın 12 ayı oynadığım için oyunun bir formatını mı veriyorum? Aklımda gitmeme kararlarımdan hiçbirinden pişmanlık duymuyorum. Nisan ayından çok keyif aldım ve Mayıs son yedi veya sekiz yıldır, muhtemelen golf handikapıma da yardımcı oldu. Bunu değiştirmezdim.”

Starc, Avustralya’nın en iyi performans gösteren oyuncularından biri oldu ve çeşitli formatlarda bowling birimine liderlik etti. Cumartesi günü 8-1-47-4 rakamlarıyla döndükten sonra Maçın Oyuncusu ödülünü kazandı.


“Beyaz topun çok üzerindeki testler” – Mitchell Starc

Ashes sırasında Mitchell Starc iş başında.  (Kredi: Getty)
Ashes sırasında Mitchell Starc iş başında. (Kredi: Getty)

Starc, Test kriketinin öncelik listesinin başında kalmasına rağmen, üç formatta da uzun süre oynayabileceğini düşünmediğini açıkladı. Ekledi:

“Testler beyaz topun çok üstünde. Geri kalanına, vücudumun nerede olduğuna ve bu konuda ne hissettiğime kendim karar vereceğim. Seçim ve form beklemede, yapabildiğimiz sürece Test kriket oynamaya devam etmeyi çok isterim. Üç formatta oynamanın, şimdi ileriye doğru uzun bir süre boyunca yapabileceğim bir şey olduğunu düşünmüyorum.”

Avustralyalı Test ve ODI kaptanı Pat Cummins de, Avustralyalıların yoğun uluslararası programı göz önüne alındığında, gelecek yıl IPL’yi atlamaya karar verdi.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-you-can-t-just-sit-go-he-go-ipl-he-d-better-t20-bowler?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir