“Onları hoş karşılıyorsun, sonra savaşıyor ve rekabet ediyorsun” – Arsenal yıldızı, Gunners önemli hedeflere imza atarak kadroyu güçlendirmeyi amaçladığı için ‘meydan okumanın tadını çıkarmaya’ yemin ediyor


Arsenal forveti Eddie Nketiah, kulübün satın alma işlemini tamamlaması halinde Gabriel Jesus’un sunduğu meydan okumadan zevk alacağına söz verdi.

Gunners, Manchester City’yi 50 milyon sterlinlik bir anlaşmayla ileriye imzalayarak ön saflarını güçlendirmek istiyor. bildirildiğine göre tamamlanmaya yakın olmasıdır. Ayrıca Porto’dan Fabio Vieira ile anlaşarak hücumdaki rekabeti yoğunlaştırdılar.

Ancak Nketiah, bir başlangıç ​​forması için rekabet etme ihtimalinden korkmuyor. O Daily Telegraph’a konuştu hırsları hakkında konuştu ve takıma yardımcı olmak için gelişmeye devam etme arzusunu vurguladı.

“Her takımın rekabet etmek için bir kadroya ihtiyacı vardır. Kulüp her zaman güçlendirmenin yollarını arıyor. Anlaşmamı uzattılar ve bunu bir sebepten dolayı yaptılar. Kim gelirse gelsin, meydan okumayı seviyorsunuz. Onları hoş karşılıyorsun ve sonra savaşıyor ve rekabet ediyorsun.

“Bu sadece benim zihniyetim, kişiliğim. Tamamlanmış makale olmadığımı biliyorum ve şu anda bitmiş makale olmama gerek yok. Geliştirmek ve hata yapmak için zamanım var.

“Ancak, eğer koşarsam ve oyunları oynarsam teslim edebileceğime dair kendime inancım var. Hala verecek çok şeyim ve yapacak çok şeyim olduğunu biliyorum.”

23 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezona güçlü bir son vermesinin ardından Gunners ile kısa süre önce bir sözleşme uzatması imzaladı. 2027 yılına kadar Arsenal’e bağlı kaldığı için kendisine 14 numaralı forma verildi.

Nketiah, Chelsea’de yedi yıl geçirdikten sonra 2015 yılında Arsenal akademisine katıldı. İki yıl sonra Gunners için ilk takım maçına çıktı, ancak normal bir yatak bulmakta zorlandı.

Geçen sezonu güçlü bir şekilde bitirirken, son yedi lig maçında beş gol kaydetti. Bu, kulübü Haziran ayında sözleşmesinin sona ermesiyle boşuna gitmesine izin vermek yerine, kulüpte kalma süresini uzatmaya ikna etmede rol oynamış olabilir.


Arsenal’in Gabriel Jesus’a olan ilgisi, kulübün gelecek sezon rekabet etme hırsını vurguluyor

Manchester City - Liverpool - Premier Lig
Manchester City – Liverpool – Premier Lig

Arsenal son kampanyasını hayal kırıklığı yaratan bir sonla bitirdi. Üst üste altıncı sezonda ilk dörde girmeyi kaçırdılar.

Ancak oyuncular, sezon başında oyundan atılmış olmalarına rağmen kararlılıklarından dolayı övüldüler.

Kulüp, yurt içinde tekrar rayına oturmaya hevesli olacak ve bu yaz yapacakları transfer faaliyetleri, rekabet etme yeteneklerini belirleyecek.

🗣 “Arsenal ne satın alıyor? Bu anlaşmayı sürdürmek istiyorlarsa bunun çok, çok açık olması gerekiyor.”@Tim_Vickery Arsenal’in Gabriel Jesus’ta ne tür bir oyuncuyla anlaştıklarını anlamanın önemini açıklıyor #AFC https://t.co/kFMYoe9TNw

Gabriel Jesus ile olan bağlantılar, Gunners için olumlu bir işaret. Brezilyalı enternasyonal, son beş yılda Manchester City’nin hakimiyetinde rol oynamış bir seri kazanan.

Aynı zamanda kendini kanıtlamış bir golcü ve Emirates’e taşınması durumunda garantili daha uzun oyun süresinden faydalanabilir.


Futbol dışındaki sporlarla ilgileniyor musunuz? Tıklamak burada
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-you-make-feel-welcome-fight-compete-arsenal-star-vows-relish-challenge-gunners-aim-strengthen-squad-signing-key-targets?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel