ONE Championship: Rodtang, Tenshin’i yeniden eşleştirebilmek için bir ONE X Rizin etkinliği görmeyi umuyor


Rodtang Jitmuangnon, son dört yılda kesinlikle uçuyor, beş düz maç ve son 17 maçından 16’sını kazanarak. ONE Championship’in kadrosunda Taylandlı dövüşçüden daha yüksek bir hisseye sahip bir dövüşçünün yerini belirlemek zor.

Rodtang, yüksek oktanlı dövüş stili ve eğlenceli kişiliğiyle izleyicileri büyüledi. Yine de formuna rağmen, geri dönmek istediği bir an var ve bu, 2018’de Tenshin Nasukawa’ya RISE’daki kaybı.

Dylan Bowker ile yaptığı bir röportajda Rodtang, yenilmez kickboksçuyla bir maç daha yapmak istediğini söyledi, ancak Nasukawa Japonya’da RISE ve Rizin altındayken, ‘The Iron Man’ Singapur’un ONE Championship takımında olduğu için bunun neredeyse imkansız olacağını kabul etti. .

Rodtang, bunun gerçekleşmesi için ya ONE Championship ve Rizin’in çapraz tanıtım etkinliği yapması gerektiğini ya da Nasukawa’nın Singapur merkezli promosyonda savaşmak için harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

dedi ki:

“ONE Şampiyonasına bağlı. Rizin ile konuşma şansımız varsa ve bir etkinlik ONE Championship X Rizin gibi olabilirse, onunla rövanş yapmak sorun olmaz, sorun değil… Onunla nasıl rövanş yapacağımdan emin değilim çünkü ben ONE Championship ile, gerçekten bir gün Tenshin’in gelip ONE’a katılabileceğini ve böylece ONE Championship altında benimle rövanş yapabileceğini umuyorum.”

ONE flyweight Muay Thai dünya şampiyonu Jitmuangnon ve ISKA ve RISE tüy sıklet dünya unvanlarını elinde bulunduran Nasukawa, Haziran 2018’de kickboks kuralları çerçevesinde mücadele etti ve dördüncü turdan sonra berabere kaldı.

Beşinci ve eşitlik bozma turu uygulandı ve Nasukawa sonunda oybirliğiyle alınan kararla kazanan ilan edildi. Tay Muay Thai uzmanının galibiyeti garantilemek için yeterince şey yaptığını düşünenler olsa da, bunu yaparak RISE tüy sıklet dünya şampiyonu oldu.


Rodtang hala rövanş bekliyor

Jitmuangnon, kendisinin ve Nasukawa’nın kamplarının bir rövanş ayarlayabileceğini, ancak 2019’da ONE Championship ile anlaştığı için koşulların buna izin vermediğini de sözlerine ekledi.

Bu arada Nasukawa, Japon promosyonlarında kaldı. Başarısız eşleşmede Taylandlı forvet şunları söyledi:

“Bu, Tenshin’e kaybettikten sonra hep hayal ettiğim bir şey. ONE ile anlaşmadan önce, kaybettiğim o günden beri, dövüşün ertesi günü hemen bir rövanş istedim. Bu olmasını beklediğim bir şey.”

Rodtang, rüyasındaki maçın gerçekleşmesini beklerken, 26 Mart’ta ONE Championship’in 10. yıl dönümü şovu ONE X’te önce MMA efsanesi Demetrious Johnson’ı özel bir karma kurallı dövüşte almak zorunda kalacak.

Eski bir UFC sinek siklet dünya şampiyonu ve ONE Flyweight World Grand Prix galibi Jitmuangnon ve Johnson, birinci ve üçüncü rauntlarda uygulanan Muay Thai kurallarıyla dört rauntluk bir mücadelede yer alırken, MMA ikinci ve dördüncü karelerde yerini alacak. .


MMA hayranı ve kelimelerle bir yolunuz var mı? Sportskeeda MMA işe alıyor!
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-one-championship-rodtang-hopes-see-one-championship-x-rizin-event-can-rematch-tenshin?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir