ONE Championship: Adriano Moraes, ONE X galibiyetinden sonra ONE Championship’in yeni kemer tasarımını seviyor


Adriano Moraes, ONE X’te sadece ONE dünya sinek sıklet unvanını korumakla kalmadı, aynı zamanda ONE Championship’in yeni tasarlanmış dünya şampiyonluk kemerine de sahip oldu. Şimdiye kadar onu sevdiğini söylemek güvenli.

Brezilyalı yıldız, ONE Championship’in 10. yıl dönümü vitrininde Japon rakibi Yuya Wakamatsu’ya karşı başarılı bir dünya şampiyonluğu savunmasının ardından 26,4 kiloluk kemeri kazandı.

Dövüşten sonraki medyaya erişim oturumunda Moraes, yeni kemerinin kendine olan güvenini biraz artırdığını söyledi.

Adriano Moraes dedi ki:

“Muhteşem hissediyorum. Şu anda bu kemerle harika hissediyorum, bu duygu en iyisi.”

Hüküm süren ONE dünya sinek siklet şampiyonu, ONE X basın toplantısında tanıtımı sırasında yeni tasarıma şimdiden hayran kaldı. Hatta hayranlarına Instagram’da hangi kemeri tercih ettiklerini sordu.

Moraes, Instagram’da “Hangi TEK kemer en güzel?” diye sordu. Bu, eski UFC saman sıklet dünya şampiyonu Joanna Jędrzejczyk, Amerika Birleşik Devletleri Olympian ve iki kez PFL bayanlar dünya hafif sıklet şampiyonu Kayla Harrison, Brezilyalı MMA ustası Antonio ‘Bigfoot’ Silva ve eski ONE orta sıklet yarışmacısı Alexandre Machado’nun dikkatini çekti.

ONE Championship, varlığının ilk 10 yılında aynı kayış tasarımını sürdürdü. Yuvarlak bir orta levha, gümüş bir iç kısım ve yanlarında iki aslan bulunan altın bir bordür içeriyordu.

Promosyonun yeni şampiyonluk kemeri, tasarımın üst kısmında bir taç ile birlikte altın bir orta plakaya ve orta plaka üzerinde büyük bir ONE logosuna sahiptir.

Daha yakından bakıldığında taç üzerinde, ONE Championship’in dürüstlük, alçakgönüllülük, onur, saygı, cesaret, disiplin ve merhamet gibi temel değerlerini temsil eden yedi kırmızı mücevher görülecektir.

Moraes, yeni kemer tasarımına bayılırken, eski kayışlarının hala kalbinde özel bir yere sahip olduğunu söyledi.

“Eski tasarımı tercih ederim, en güzeli o. Diğeri, tasarım gerçekten harika. Bayıldım. Ama ikisini de tutacağım… Ne yapacağımı düşüneceğim, belki köşem diğerini alır, bunu alırım [new] 1. Bunu taşımaya koyacağım [luggage]”diye şaka yaptı.


Adriano Moraes, son şampiyonlukla mirası güçlendiriyor

Adriano Moraes, geçen hafta sonu Wakamatsu’yu giyotin şokuyla üçüncü turda yenerek ONE Championship’teki mirasını inşa etmeye devam etti.

Zafer, tümü şampiyonluk maçları olan üst üste üçüncü oldu. İlk olarak eski rakibi Geje Eustaquio’yu yenerek üçüncü saltanatına ONE flyweight dünya unvanıyla başladı.

Moraes daha sonra Demetrious Johnson’ı son şampiyonluk savunmasında nakavt etti ve ‘Mighty Mouse’ karşısında KO galibiyeti alan ilk adam oldu. Galibiyet, Johnson’ın ONE X’te Muay Thai efsanesi Rodtang’a karşı unutulmaz boyun eğme zaferinin ardından daha da iyi görünüyor.

Son zaferi göz önüne alındığında, taraftarlar Moraes’in çember içindeki sırada ne olduğunu görmek için şüphesiz heyecanlanacaklar ve onları kim suçlayabilir?

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-one-championship-adriano-moraes-loving-one-championship-s-new-belt-design-one-x-win?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın