“Ondan yapmasını istedikleri en büyük şey neydi? 3’lü atışlar veya serbest atışlar….çok uzun zaman oldu ve hiçbir değişiklik olmadı”


Philadelphia 76ers pivotu Joel Embiid, taraftarların Ben Simmons’a karşı duyduğu hayal kırıklığına ilk kez ışık tuttu. Simmons’a olan sürekli yuhalama ve inanç eksikliği, gardiyanın bu sezon yaptığı duraksama ile bir çıkış yapmaya zorlamasının bir nedeni.

Bu, Simmons’ın çalışması için elverişli bir ortama ihtiyacı olduğunu söylediğinde bahsettiği şeydi. Bazıları onu çok yumuşak olduğu ve oyununu geliştirmek için açık ve geri bildirim almaya hazır olmadığı için eleştirdi. Hepsi olmasa da çoğu oyuncu kariyerlerinde bir anda yuhalandı.

“Ondan yapmasını istedikleri en büyük şey neydi? 3'lü atışlar veya serbest atışlar….çok uzun zaman oldu ve hiçbir değişiklik olmadı”

“The Old Man & The Three” podcast’inde Embiid, tüm 76ers taraftarlarının Simmons’tan büyüme ve iyileştirilmiş şut yüzdesi görmek istediğini söyledi.

Embiid, “Onun şut atmasını ne kadar istediklerini, kendi yollarında daha iyi olmasını ne kadar istediklerini biliyorsun.” Dedi. “Harika bir basketbol oyuncusu. Basketbol sahasında insanların dikkat etmesi gereken o kadar çok şey yapıyor ki. Ama aynı zamanda birinci yıldan her hangi bir yıla kadar herhangi bir gelişme görmediklerini hissettiler.”


Joel Embiid, Philadelphia 76ers taraftarlarının neden Ben Simmons’a sırt çevirdiğini açıkladı.

Brooklyn Nets takımından Ben Simmons, 10 Mart'ta Philadelphia, Pennsylvania'daki Wells Fargo Center'da Philadelphia 76ers'a karşı bir maçtan önce antrenman yapıyor.  Sırt sorunu olan Simmons oynamadı.
Brooklyn Nets takımından Ben Simmons, 10 Mart’ta Philadelphia, Pennsylvania’daki Wells Fargo Center’da Philadelphia 76ers’a karşı bir maçtan önce antrenman yapıyor. Sırt sorunu olan Simmons oynamadı.

Philadelphia 76ers pivotu Joel Embiid, taraftarların sadece Ben Simmons’ın büyümesinin bir parçası olmak istediğini açıkladı. Onu sahadan daha fazla şut atmaya ve ayrıca hasta annesine ve ailesine yardım etmeye teşvik etmişlerdi.

Simmons nadiren boya dışında çekim yapar, Philadelphia’daki dördüncü sezonunda bile. Savunmada öne çıkan oyuncu, kariyerinde 3 sayılık mesafeden %14,7 ile şut çekiyor.

Ben Simmons’ın yokluğu Joel Embiid’in MVP davasının bir parçası olmalı mı?” 76ers kolayca zihinsel ve duygusal bir korkaklığa girebilirdi ve Embiid bunu yapmamalarını sağladı. Bence bu, oyunu etkilediği için bir faktör. mahkemede.” – @Chris_Broussard

Merkez, aradıkları tek şeyin oyununda büyüme olduğunu söyledi. Büyümenin olmaması, sert sözlere ve yuhalama hareketlerine yol açtı.

Embiid, “Sanırım bu şekilde anlıyorum,” dedi. “Çünkü bunca yıl geriye dönüp baktığınızda bile, ondan yapmasını istedikleri en büyük şey neydi? 3’lü şutlar, serbest atışlar ya da her neyse. değişiklik yok.

“Bence her şey bu şekilde başladı, bilirsiniz, herkesin çıldırması falan filan. Ama sanırım onları kucaklamış gibi hissediyorum. Onun gerçek olduğunu falan mı hissettiler bilmiyorum ama Onları kucaklamış gibi hissediyorum.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/what-biggest-thing-wanted-do-shoot-3-s-free-throws-it-long-changes-joel-embiid-76ers-fans-turning-ben-simmons-1?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın