Oleksandr Usyk, emeklilik iddialarını reddeden organizatör Alexander Krassyuk’un Tyson Fury ile tartışmasız bir şekilde çatışmaya devam ettiğini söyledi | Boks Haberleri


Ukraynalı sporcunun organizatörü Alexander Krassyuk, boksun tartışmasız ağır sıklet şampiyonluğu için Tyson Fury ile karşılaşmanın Oleksandr Usyk’in ‘stratejisinin’ bir parçası olmaya devam ettiğini söylüyor.

Usyk, geçtiğimiz Eylül ayında Tottenham Hotspur Stadyumu’nda oybirliğiyle alınan bir zaferle Britanyalıyı WBA, IBF ve WBO ağır sıklet unvanlarını teslim etmeye zorladıktan sonra bu yaz Anthony Joshua ile rövanş maçına çıkmaya hazırlanıyor.

Çingene Kralı’nın Dillian’a karşı nakavt galibiyetinin ardından profesyonel bokstan emekli olma niyetinin altını çizmesinin ardından geleceği belirsiz olsa da, nihai kazananın kemerler için bir savaşta Fury için muhtemel bir sonraki rakip olarak ortaya çıkması bekleniyordu. Whyte Wembley’de.

“Fazla ileriye bakmamalıyız,” dedi Krassyuk, “Ama strateji stratejidir, gitmeniz gereken yön ve bu [facing Fury for undisputed] tam olarak yöndür.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Oleksandr Usyk, Anthony Joshua’yı oybirliğiyle dünya ağır sıklet şampiyonu olma kararıyla yendi.

“Zaten birleşik, üç kemeri var. Rövanşı var, çok ciddi bir rövanş var, Anthony Joshua’nın kaybedecek hiçbir şeyi yok, hiçbir şeyi yok, hemşerilerinin, evinin, kemerlerinin baskısı altında savaşmıyor. Sahip olduğu baskı, eğer kaybederse, kariyerinin sonu olabilir.

“Daha rahatlamış olabilir ve şimdi Usyk ile yüzleşme deneyimine sahip, bu yüzden muhtemelen kafasında yeni şeyler, sunacağı yeni numaralar var. Benim tahminim bu sefer daha da zor olacak, ama yine de durum bu.

“Unvanını koruduktan sonra muhtemelen tartışmasız gitmek isteyecek ve bunun Tyson Fury olup olmayacağını veya kesinlikle son kararı kendisinin mi verip kemer boşaldığını ve başka birinin şampiyon olup olmayacağını asla bilemezsiniz. Bu aşamada biz Anthony Joshua’ya odaklanmış durumda.”

Fury, emeklilik planlarının doğruluğu konusunda defalarca sorgulandı ve UFC ağır siklet şampiyonu Francis Ngannou’ya karşı çapraz geçiş gibi ‘sergiler’ dışında ringden uzaklaşma planlarını defalarca yineledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Oleksandr Usyk, daha önce Eylül ayında oybirliğiyle aldığı kararla Anthony Joshua’yı mağlup ettikten sonra bu yaz tekrar Anthony Joshua ile dövüşmeye hazırlandığını söyledi.

Krassyuk buna inanmayı reddedenlerden biri ve 33 yaşındaki oyuncuya tartışmalı bir şekilde kariyerinin zirvesindeyken savaşmasını tavsiye etti.

“Ciddiye almıyorum” dedi. 44 yaşında ve her şeyden bıkmış bir gerçek olabilir ama o zirvede, dünya onu seviyor, dünya onu destekliyor, ülkesi onun arkasında duruyor, gördük. birçok kez geri dönüşlerle emeklilik.

“Vitali Klitschko’nun emekli olma ve birkaç yıl sonra geri dönme kararı aldığını hatırlıyorum, Wladimir Klitschko altı yıl önce emekli oldu ama hala düşünüyor, hala düşünüyor, hala geri dönme şansından bahsediyor. Sanmıyorum. emekli olması çok muhtemel.

“Tyson Fury’nin söylediklerine güvenemezsiniz çünkü bugün bir şey söylüyor ve yarın tam tersini söylüyor ve ertesi gün yarı tersini değiştiriyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Tyson Fury’nin antrenörü Sugarhill Steward, dövüşçünün emekli olmasının bazı nedenlerini açıklıyor, ancak geri dönüşü dışlamıyor.

“O bir şovmen ve halkın ondan duymak istediğini söylüyor. Bir düşünün, emekli olmakta ısrar ediyor ve etrafındakiler geri dönmeye ikna etmeye çalışıyor ve ‘hayır, hayır, hayır’ diyor ve aniden kararını veriyor. , ‘tamam, geri geleceğim’.

“Her şey ilgiyle ilgili, tamamen tanıtımla ilgili. O büyük bir şovmen. Şu anda gerçekten düşündüğü şey bu olabilir ama bu kararla uzun süre kalacağından emin değilim.”

Krassyuk, WBC kemerini Whyte’ın altıncı rauntta aparkat nakavtıyla savunurken Fury’yi izlemek için oradaydı ve belli ki yarışmanın kendisinden çok olayı düşünmüştü.

“Dövüşten etkilenmedim, etkinlikten etkilendim çünkü etkinlik çok büyüktü, kesinlikle çok büyük bir etkinlikti, 94.000 kişinin katılımıyla gerçekleşti, atmosfer sadece elektrikti, normal bir hayran olarak benim için inanılmaz bir deneyimdi.” dedi.

“Tyson Fury’nin son birkaç performansındaki şekliyle pek geliştiğini görmedim. Deontay Wilder ile ilk dövüşünden bu yana gelişme göstermedi, bu bana aynı seviyede kalırsan ve zaman geçerse diye düşündürüyor. , biraz aşağı iniyorsun demektir.

“İki sakar uzun adamın etrafta dolaşıp birbirine vurmaya çalıştığı normal bir ağır sıklet dövüşüydü, ama aparkat iyi bir dövüştü.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12611471/oleksandr-usyk-still-eyeing-undisputed-clash-with-tyson-fury-says-promoter160alexander-krassyuk-who-dismisses-retirement-claims

Yorum yapın