Okay Yokuşlu: Barcelona’yı yenebiliriz!

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) ekibi Celta Vigo’da forma giyen milli futbolcu Okay Yokuşlu, 6 Kasım Cumartesi günü sahalarında ağırlayacakları Barcelona’yı yenebilecek güçte olduklarını söyledi.

Okay, LaLiga’ya verdiği röportajda, Barcelona’nın bu seneki durumuna karşın çok iyi bazı olduğunun altını çizerek, “Bu sezon istedikleri yerde olmasalar da Barcelona defalarca nitelikli bir ekip, dünyanın da en iyi takımlarından bir parça başına. Fakat biz de bu maça iyi hazırlanacağız, çünkü seyircimizin önünde evimizde oynayacağız. Amacımız üç puanı galip gelmek ve bunu da yapabilecek güce sahibiz. İstedikleri yerde değiller lakin ad isim baktığınız vakit fazla nitelikli isimlere sahipler. Biz de evimizde oynayacağız, içeride iyi bir oyunumuz var, taraftarımızın da desteğiyle maçı kazanmaya çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Okay Yokuşlu, son 5 haftada 1 galibiyet aldıklarının hatırlatılması üstüne ise “Takımımız iyi, lige iyi başladığımızı düşünüyorum. Son haftalarda puanlar gelmese de maçlarda iyi çaba ediyoruz ve takım olarak iyi bir oyun ortaya koyuyoruz. Ben de takıma takviye etmeye çalışıyorum. Umarım bu oyunu devam ettirip, puanları da toplamaya başlarız.” şeklinde konuştu.

“LA LIGA’DA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

Celta Vigo’da mükemmel bir etraf olduğunu aktaran Okay, “Kulüp kendine özgü bir kulüp, şehrin benimsediği bir kulüp. Buradaki ahali kulübe bağlı ve kulübü destekliyor. Burası bir aile kulübü gibi.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum yapın