“O olmasaydı golleri kendileri atarlardı” – Tyson Fury, genç oyuncuların Manchester United’daki Cristiano Ronaldo nedeniyle ‘parlama şanslarının olmadığını’ iddia ediyor


Bazı Manchester United taraftarları, Cristiano Ronaldo’nun geri dönüşünün kulübe yardımcı olmadığına ve takımdaki birkaç oyuncunun seviyesinin geçen sezon büyük ölçüde düştüğüne inanıyor.

Boks efsanesi ve en iyi Red Devils hayranı Tyson Fury, Portekizlilerin Old Trafford’daki genç oyuncuları gölgede bıraktığını iddia ederek aynı görüşü tekrarladı.

Manchester United, Premier Lig tablosunda ilk dört sırayı elde edememeleriyle vurgulanan, kampanya boyunca hararetli bir çıkış yaptı.

Olası bir ayrılış söylentilerine rağmen, Cristiano Ronaldo gelecek sezon Old Trafford’da devam edecek gibi görünüyor ve bu Tyson Fury’yi karışık duygular içinde bıraktı.

tarafından söylendiği gibi alıntılanmıştır. Ayna:

“Ronaldo’nun devam etmesi iyi bir haber ama bir teori: Geçen sezon ona sahip değillerken, Premier Lig’i ikinci sırada bitirdiler, sonra biz Ronaldo’yu aldık ve biz altıncı bitirdik.

“İnsanlar ‘Onun 20 gol atmasını istemeseydik geçen sezonu çok daha düşük bitirirdik’ diyecekler, ancak önceki sezonu yapmadık ve çok daha yüksek bitirdik.”

Efsane boksör, Cristiano Ronaldo’nun sahadaki otoriter varlığının genç oyuncuların ellerinden gelenin en iyisini ortaya koymasını engellediğini açıklamaya devam etti.

O devam etti:

“Ronaldo gibi bir süperstarınız olduğunda, herkes gol atmak için ona güveniyor ve o orada olmasaydı, geçen sezon olduğu gibi golleri kendileri atıyor olacaklardı.

“Kötü bir varlık olduğunu söylemiyorum, o harika bir varlık, ancak bazen bir yıldız oyuncuyla takımı taşıyor ve genç insanlar tüm bunların gölgesinde kalıyor, parlama şansları olmuyor çünkü ‘ harika Ronaldo’ sahada.”


Cristiano Ronaldo’nun geçen sezon Manchester United forması giydiği rakamlar

Portekizli, geçen yaz Manchester United’a sansasyonel bir dönüş sağladıktan sonra etkisini hissettirmek için zaman kaybetmedi. Ronaldo, tüm müsabakalarda 38 maçta 24 gol ve üç asistle katkı sağlayarak kale önünde iyi bir çıkış yaptı.

Ne yazık ki, Kırmızı Şeytanlar vasat bir kampanyaya katlandı, kupasız kaldı ve Premier Lig tablosunun ilk dört bölgesinde bitiremedi. Bu, takımın yalnızca saldırganın gelmesiyle geriye gittiğine dair birçok iddiayla sonuçlandı.

Şimdi Old Trafford’daki işlerin başında Erik ten Hag ile, beş kez Ballon d’Or’un nasıl performans gösterdiğini görmek ilginç olacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/if-wasn-t-they-d-scoring-goals-themselves-tyson-fury-claims-young-players-don-t-get-chance-shine-due-cristiano-ronaldo-manchester-united?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel