“O herifin siyah teni vardı, keldi, güzeldi, parlıyordu!”


Michael Jordan, başkaları üzerinde bir izlenim bırakmaktan asla vazgeçmeyen insanlardan biridir. Yıllar boyunca, mevcut ve eski oyuncular Jordan ile nasıl ve ne zaman tanıştıklarını bazen çok canlı bir şekilde anlattılar.

Andre Miller“The Knuckleheads”in bir bölümünde, altı kez şampiyon olan oyuncuyla ilk karşılaştığı zamanı ayrıntılı olarak hatırladı:

“Michael Jordan geri döneceği zaman hepimiz UCLA’dayız… Santa Barbara’ya gidiyoruz ve Jordan içeri giriyor ve yüzüyormuş gibi görünüyordu. O terliyordu ve ben ‘Bir dakika, bu Michael Jordan’ dedim. Ve ağzından çıkan ilk şey, ‘Bana Dre Miller’ı ve başka kim varsa verin’ oldu.”

youtube kapağı

Miller, yirmi yıldan fazla bir süre önce Jordan’la savaştı, ancak hâlâ karşılaşmanın en küçük ayrıntılarını hatırlayabiliyor. Bu, “His Airness”ın, Chicago Bulls’u sekiz yılda altıncı şampiyonluğuna taşıdıktan sonra ikinci kez NBA’e dönmek istediği zamandı.

20 yıl önce bugün, Michael Jordan altıncı şampiyonluğundan sonra ikinci kez emekli oldu. Asla geri dönmeme ihtimalinin “yüzde 99.9” olduğunu söyledi.

Eski NBA kalfası, yıllar boyunca ikonik süper yıldıza nasıl baktığından bahsetti:

“Michael Jordan benim için gerçek değil. Ne söylediğimi biliyorsun? O benim için gerçek değildi. … Onun kokusunu almaya çalışıyordum. O herifin siyah teni vardı, keldi, güzeldi, parlıyordu! O gerçek değildi. Uçan bir çizgi film karakteriydi!”

Miller, Ürdün’e karşı bir profesyonel olarak oynama şansı bulduğunda üçüncü sezonundaydı. MJ, 1998 şampiyonluğundan sonra Bulls’un beklenmedik bir şekilde dağılmasından sonra tamamlaması gereken bitmemiş bir işi olduğunu hissetti.

Chicago hanedanlığı yıktığında, Scottie Pippen, Dennis Rodman ve Toni Kukoc yaşlanıyor ama yine de baskın güçlerdi. Özellikle 1999’da lokavtla kısalan sezon nedeniyle unvanlarını koruma şansına sahip olabilirlerdi.

1997-98 Chicago Bulls’un dağılması, NBA tarihinde gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyordu.

Miller, Jordan’a karşı oynadığı beş maçta, Şeref Salonu sadece bir kez kaybetti. “His Airness” neredeyse tek ayakla 23.4 sayı, 6.4 ribaund, 5.4 asist ve 1.2 top çalma ortalamaları tutturdu. “Profesör” bu süre zarfında zamanını Cleveland Cavaliers ve LA Clippers arasında paylaştırdı.


Michael Jordan son iki yılında hala her zamanki gibi rekabetçiydi.

Son maç gününe kadar Michael Jordan tüm gücüyle ve ateşiyle oynadı. [Photo: Pippen Ain't Easy]
Son maç gününe kadar Michael Jordan tüm gücüyle ve ateşiyle oynadı. [Photo: Pippen Ain’t Easy]

Andre Miller, Jordan NBA’e döndükten sonra Michael Jordan’ın ilk kez Cleveland’da oynadığı bir zamanı hatırladı. MJ, Cavs’in sahasında bile kraliyet ailesi ve bir rock yıldızı gibi muamele gördü. Jordan da onu benzersiz yapan aynı saldırganlık ve ateşli doğayla oynadı.

Washington Wizards ile ilk sezonunda Jordan 60 maç oynadı ve 22.9 sayı, 5.7 ribaund, 5.2 asist ve 1.4 top çalma ortalamaları tutturdu. 38 yaşında olmasına rağmen hala sahanın her iki ucunda da yapıyordu. Wizards, Jordan’ın sakatlığı umutlarını bitirene kadar playoff oynuyor gibi görünüyordu.

Veda sezonunda, MJ’nin bir zayıflık işareti olduğu için antrenmanı bile kaçırmadığı bildirildi. O yılı 82 maçın hepsini oynayarak bitirdi ve taraftarlara ve oyunculara GOAT’ın ne hakkında olduğunu gösterdi.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-that-dude-black-skin-bald-headed-beautiful-glowed-andre-miller-recalls-meeting-michael-jordan-first-time?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel