“O disiplini oyununa getirmeli”


Eski Hindistan baş antrenörü Ravi Shastri, Shubman Gill’in bugün erken saatlerde Edgbaston’da İngiltere’ye karşı yapılan beşinci Testte (1 Temmuz) görevden alınmasının ardından daha disiplinli olması ve kapısına daha fazla değer vermesi gerektiğine inanıyor. Açılış vuruşu, yeni topa karşı parlak bir başlangıcın ardından 17 için kaymaya yakalandı.

İnning’leri Cheteshwar Pujara’nın yanında açan Gill, iyi bir dokunuşla James Anderson’dan ilk taarruza geçti. 22 yaşındaki oyuncu, niyetini gösterdi, ancak vuruşları erken sona ermeden önce sınırları aştı.

Düşüşü, kütüğün çok dışında bir teslimatı dürtmeye çalıştıktan sonra geldi. Zak Crawley, Gill’i köşke geri göndermek için ikinci kaymada yakalamayı rahatça talep etti.

Gill’in küçük kapısını inceleyen Ravi Shastri, Sky Cricket için yorum yaparken şunları söyledi:

“Bu talihsiz bir durum. O (Shubman Gill) klas bir oyuncu. Bu disiplini oyununa getirmesi gerekiyor. Bu boş bir vuruş ve hayal kırıklığına uğrayacak. Bu bir sınır puan sahası ama buna değer vermeniz gerekiyor. senin küçük kapın. Orada kalmalısın ve koşular eninde sonunda gelir,”

Gill, Test’teki ilk maçına Ravi Shastri’nin Hindistan Takımı baş antrenörü olarak saltanatı sırasında çıktı. Pencap doğumlu meyilli, yaygın bir Avustralya bowling birimine karşı yabancı koşullarda büyük umut vaat etti. Ancak, sakatlıklar ve tutarsızlıklar onu kırmızı top takımında yedek açıcı haline getirdi.

Shubman Gill hakkında Ravi Shastri, “Bundan dolayı çok hayal kırıklığına uğrayacak çünkü işin birazını yaptı” – Ravi Shastri

Genç oyuncu geçen yıl İngiltere turu sırasında oynamak için sıradaydı, ancak baldır yaralanması birkaç ay boyunca onu dışladı. Turu kaçırmasına rağmen, Gill, Dünya Test Şampiyonası (WTC) finalinde Yeni Zelanda’ya karşı İngiltere’de oynamıştı ve burada birinci ve ikinci istekada sırasıyla 28 ve 8 sayı attı.

Gill’in görevden alınma şeklinden hayal kırıklığına uğrayacağını belirten Shastri, şunları söyledi:

“Evet, büyük bir hayal kırıklığına uğrayacak. Yerleştiğinde, hemen koşuyor. Bundan önce her şey niyet vardı. Burada bir niyet yoktu. Bu sadece kütüğün dışına geçici bir dürtmeydi. Gerçekten boş bir vuruştu. Bu konuda çok hayal kırıklığına uğrayacak çünkü biraz zor iş yapmıştı. Bu bir sınır skoru, Edgbaston. Kırışıkta kal, kaçarsın. Şutlarının değeri var.”

Ben Stokes tarafından yarasaya konduktan sonra, Hindistan ilk seansta 53 koşu için iki küçük kapı kaybetti. Yağmurun Birmingham’daki oyunu kesintiye uğratmasından sonra erken bir öğle yemeği verildi.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-he-needs-bring-discipline-game-ravi-shastri-shubman-gill-s-dismissal-ind-vs-eng-fifth-test?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir