“O bir Knicks hayranı, bu yüzden mecbur kalmadıkça bunu kaldırmayacağından oldukça eminim.”


New York City aşı zorunluluğu, Kyrie Irving’in bu sezon şehirde oynamasını engelleyen Brooklyn Nets’in tarafında tüm sezon boyunca bir diken oldu. Eski NBA oyuncusu Gilbert Arenas, podcast’inde New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın bir New York Knicks hayranı olduğu konusunda şaka yaptı, bu yüzden kafa karıştırıcı görev bozulmadan kaldı.

Görev, şehirdeki işyerine dönmek isteyen herkesin aşı olmasını gerektiriyor. Bu yasa, Irving’in Nets adına ev maçlarında veya Madison Square Garden’da Knicks’e karşı oynamasını yasa dışı kılıyor. Ancak, takımla antrenman yapabilir ve her iki mekanda da maçlara bilet satın alan bir seyirci olarak katılabilir.

Belediye Başkanı Adams, kamuoyunun tepkisine ve hatta NBA’in yasanın mantıklı olmadığını söylemesine rağmen bu konuda kararlı bir şekilde durdu.

Arenas’ın podcast’i “No Chill with Gilbert Arenas”ta, üç kez All-Star seçilen Belediye Başkanı Adam’ın aşı görevini neden kaldırmadığı konusunda Knicks’e olan bağlılığı hakkında şaka yaptı. 9:40 işaretinde Arenas şunları söyledi:

“Belediye Başkanı bir Knicks hayranı mı yoksa Nets hayranı mı? … Bu noktada, o daha yaşlı. Muhtemelen, New York’tandır. O bir Knicks hayranı, bu yüzden mecbur kalmadıkça bunu kaldırmayacağından oldukça eminim.”

"O bir Knicks hayranı, bu yüzden mecbur kalmadıkça bunu kaldırmayacağından oldukça eminim."

Knicks (30-41) gerçekçi bir şekilde playofflara veya play-in’e giremeyecek durumda. Doğu Konferansı’nda 10. sıradaki Atlanta Hawks’ın (35-36) beş maç gerisinde oturuyorlar. Sadece 10 maç kaldı, tırmanmak için çok büyük bir dağ gibi görünüyor.

Belediye Başkanı Adams, 1960 yılında Brooklyn’de doğdu. Ancak, New York Nets (çoğunlukla ABA’da) olduktan sonra, Nets, Adams’ın hayatının çoğunda New Jersey Nets olarak oynadı. 2012’de Brooklyn’e taşındılar.

Adams, 2021’de belediye başkanlığına aday olmadan ve seçimi kazanmadan önce New York Şehri polis saflarında yükseldi. Adams muhtemelen bir Knicks hayranı ve hayatının çoğunu New York’ta geçiriyor. Fandomunun bu yasayı etkilemesi pek olası değil.

New York City’nin aşı görevi NBA playoff’larından önce değişecek mi?

Brooklyn Nets Kyrie Irving (toplu) aşı zorunluluğu nedeniyle deplasmanda oynuyor
Brooklyn Nets Kyrie Irving (toplu) aşı zorunluluğu nedeniyle deplasmanda oynuyor

Nets’in NBA Finalleri yapması için maçların %100’ü için Kyrie Irving’e ihtiyacı olacak. Bu, yetki değişmedikçe ve değişmedikçe olmayacak. Belediye Başkanı Adams, yasayı değiştirmemekte kararlı. Irving’in oynamak için COVID-19 aşısı olması gerektiğini söyledi.

All-Star arasından bu yana önde gelen golcüler:37.8 sayı – Kyrie Irving32.8 sayı ortalaması – LeBron James 32.6 sayı ortalaması – Jayson Tatum 31.5 sayı ortalaması – Giannis Antetokounmpo 31.0 sayı ortalaması – Ja Morant Küçük örneklem sayısı ama Mart, Kyrie’nin kariyerinin en iyi puan alan ayı oldu .

Ancak New York’ta COVID-19 vakalarının azalmasıyla Adams, bazı maske ve aşı zorunluluklarını kaldırmaya başladı. İnsanlar artık aşı kanıtı olmadan içeride yemek yiyebilir ve okuldaki çocukların artık maske takmaları gerekmez.

Bir sonraki adım, aşı yetki yasasını geri çağırmak veya değiştirmek olacaktır. Bunun da ötesinde, Beyzbol Ligi sezonu köşeyi dönünce Adams şimdi hem New York Yankees hem de Mets’in görev süresini ayarlaması için baskı altında.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/he-s-knicks-fan-i-m-pretty-sure-he-s-going-going-lift-to-gilbert-arenas-jokes-eric-adams-might-lift-new-york-vaccine-mandate-playoffs?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir