“O bir hayvandı” – Rio Ferdinand, Manchester United takım arkadaşını ‘insanların sandığından daha iyi bir futbolcu’ olarak adlandırıyor


Eski Manchester United defans oyuncusu Rio Ferdinand, kendisinin ve Nemanja Vidic’in Premier Lig tarihinin en iyi iki defans oyuncusu olduğunu iddia etti.

43 yaşındaki Virgil van Dijk ile konuk oldular. Çizgilerin arasında Her birinden Premier Lig tarihindeki en iyi beş defans oyuncusunu belirtmeleri istendi.

Ferdinand kendini listenin en üstüne yerleştirdi. Ayrıca Vidic’in Manchester United’da ne kadar iyi bir futbolcu olduğu için hak ettiği kadar itibar görmediğine inandığını da belirtti.

“Bir numara olduğuma inanıyorum, ciddiyim, kendimi hemen bir numaraya koyuyorum, her şeye böyle yaklaşıyorum. İkinci olarak Vidic’e gideceğim, suç ortağı, örnek olduğunu düşündüm, hiç yapmadı.” ‘Ben bir konuşmacıydım, bir organizatördüm, o bir hayvandı. Forvetlerin bakıp ‘Vay canına’ diye düşündüklerini gördüğüm tek oyuncuydu, burnuna bakın, topu kazanmak için insanlara kafa attı ama Aslında sanıldığından daha iyi bir futbolcuydu, oyunu çok iyi okudu, iyi bir ortaklığımız oldu.”

İki adam Manchester United’da birlikte dokuz sezon geçirdi ve savunma ortaklıkları genellikle Premier Lig tarihinin en büyükleri arasında kabul ediliyor.

Old Trafford’da birlikte geçirdikleri zaman, beş Premier Lig şampiyonluğu da dahil olmak üzere dokuz büyük onur kazandıklarını gördü. Vidic, iki kez Premier Lig Sezonun Oyuncusu ödülünü kazanan dört oyuncudan biri ve ödülü kazanan tek savunma oyuncusu olmaya devam ediyor.


Manchester United’ın savunması, Vidic ve Ferdinand’ın sağladığı sağlamlık ve organizasyondan yoksun.

Vidic, Red Devils ile oldukça başarılıydı.
Vidic, Red Devils ile oldukça başarılıydı.

Geçmişte Manchester United’ın ayırt edici özelliği defansif sağlamlıktı ve güçlü bir savunma, en parlak dönemlerinde elde ettikleri başarıların temelini oluşturuyordu.

Ancak, Red Devils son on yılda savunma tutarlılığı için mücadele etti. Arka hatlarını güçlendirmek için önemli miktarda harcama yapmasına rağmen, rakip takımlar yine de istedikleri zaman Mancunyalıları ihlal ediyor.

David de Gea, belki de geçen sezon kendini zaferle kaplayan arka çizginin tek üyesi. United, henüz tamamlanan sezonda 57 gol yedi ve bu, otuz yılı aşkın bir süredir en kötü savunma performansını gösteriyor.

Bu, kulübün geçmişte çalıştığı seviyelerden çok uzak ve Erik ten Hag’ın önceliklerinden biri arka çizgiyi sağlamlaştırmak olacak.


Akshay Saraswat tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-he-animal-rio-ferdinand-names-manchester-united-teammate-was-actually-better-footballer-people-make-out?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir