Nyck de Vries: Mercedes’in yedek pilotu 2023 Formula 1 sürüşünde ‘bu bir şey değil’ diyor


Nyck de Vries, Sky Sports F1’den Martin Brundle ile gridde bir yer edinme umutları ve İtalya’daki etkileyici başlangıcı hakkında konuştu; 27 yaşındaki sürücü, 2023 Formula 1 sezonunda Alpha Tauri ile bir sürücü ile bağlantılı.

Son Güncelleme: 03/10/22 16:16


Nyck de Vries, Martin Brundle ile 'hayalindeki' Formula 1'deki ilk çıkışı ve 2023 için bir koltuk bulma umutları hakkında konuşuyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Nyck de Vries, Martin Brundle ile ‘hayalindeki’ Formula 1’deki ilk çıkışı ve 2023 için bir koltuk bulma umutları hakkında konuşuyor

Nyck de Vries, Martin Brundle ile ‘hayalindeki’ Formula 1’deki ilk çıkışı ve 2023 için bir koltuk bulma umutları hakkında konuşuyor

Nyck de Vries, kalan birkaç koltuktan biriyle güçlü bir şekilde bağlantılı olmasına rağmen, 2023’te Formula 1 sürücüsü kazanıp kazanmayacağına dair kesinlik olmadığı konusunda kararlı.

2021 Formula E şampiyonunun, gelecek yıl Alpha Tauri’de Aston Martin’e bağlı Fernando Alonso’nun yerine Alpine’e katılması beklenen Pierre Gasly’nin yerini alacağı bildirildi ve bu haftaki Japon pilotun öncesinde bir duyuru gelebilir. Grand Prix

De Vries’in hisseleri, geçen ayki İtalya Grand Prix’sindeki F1’deki ilk yarışında aldığı dokuzunculukla daha da güçlendi. Ancak bir röportajda Gökyüzü sporları Mercedes yedek pilotu uzman Martin Brundle, tam zamanlı bir sürüş yapıp yapmayacağı konusunda birçok faktör olduğu konusunda ısrar etti.

De Vries, 2023 için Alpha Tauri'de bir yerle bağlantılı

De Vries, 2023 için Alpha Tauri’de bir yerle bağlantılı

De Vries, “Verilen bir şey değil” dedi. Gökyüzü Sporları F1. “Monza’daki görünüşüm kısa sürede itibarımı artırdı ve yardımcı oldu, ancak arabada olup olmayacağıma karar vermek bana bağlı değil.

“Umarım o zaman bana gelir ve bir fırsatta gerçekleşir.

“Formula 1’de bir fırsat elde etmek için her şeyin doğru olması gerekiyor ve bu daha çok zamanlama ve momentumla ilgili.

“Başka bir şey yapmak için ayrılan ve belki bir fırsat elde etmek ya da bir süre kenarda kalmak için geri dönen ilk kişi ben değilim.”

De Vries’in ilk F1 startını Monza’da yapmadan önce, bu spordaki önceki deneyimi, bu yılın başlarında Williams ve Mercedes için sırasıyla İspanya ve Fransa’da antrenman gezileri olmuştu.

Hatta Cuma günü İtalya Grand Prix’sinde Aston Martin için yapılan antrenmana katılmıştı, ancak Alex Albon’un apandisit geliştirdikten sonra hastaneye kaldırıldığı hafta sonunun geri kalanında Williams tarafından aceleyle getirildi.

De Vries, Cumartesi sabahı Monza’da kendisine ihtiyaç duyulduğunu söyleyen ilk telefon görüşmesini hatırlayarak, “Neler oluyor?

“Bu yüzden, mühendislik toplantısına koştum, FP3 için hazırlandım ve tüm bunlar olurken, hafta sonu yapacağım konusunda bilgilendirildim.

De Vries, Williams'ta Alex Albon'un yerine geçtikten sonra Formula 1'deki ilk çıkışını dokuzuncu bitirmenin bir 'rüya' gibi hissettiğini söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

De Vries, Williams’ta Alex Albon’un yerine geçtikten sonra Formula 1’deki ilk çıkışını dokuzuncu bitirmenin bir ‘rüya’ gibi hissettiğini söyledi.

De Vries, Williams’ta Alex Albon’un yerine geçtikten sonra Formula 1’deki ilk çıkışını dokuzuncu bitirmenin bir ‘rüya’ gibi hissettiğini söyledi.

“Bence bu kadar hızlı, beklenmedik ve ani olması iyi bir şeydi çünkü ilk Grand Prix hafta sonunuza gideceğinizi bir hafta önceden biliyorsanız, baskı ve sinirler artıyor.”

“Onları çok hızlı bir şekilde uzaklaştırmak ve gerçekten yapmam gereken şeye odaklanmak zorunda kaldım.”

Beklenmedik bir Grand Prix çıkışı için en sıcak koltukta oturmasına rağmen, Hollandalı güvenilir bir performans sergiledi – ikinci eleme turunu geçerek ve 13. sırayı alarak, en sonunda rakiplerine grid cezaları uygulandıktan sonra sekizinci başlamak için gridde yükseldi.

Ertesi gün dokuzuncu sırayı alması, F1 yayında iki puan almasını sağladı ve ilk başlangıcında bir etki yaratmaktan memnun olsa da, De Vries ayaklarını yere sağlam basıyor.

“Çok iyi bir çıkış olduğu için minnettarım, ancak aynı zamanda alçakgönüllü olmak ve önümüzde bizi 13. sıradan 8. sıraya taşıyan beş grid cezası olduğunu kabul etmek istiyorum.”

“Bazı emekliler oldu, Güvenlik Aracı sonunda sağ ön fren sorunu yaşıyorduk, bu yüzden tüm yıldızlar aynı hizada görünüyordu ve bunu alıyorum.

“Bunun için minnettarım, kabul ediyorum ama işi de yaptık.”
Kaynak : https://www.skysports.com/f1/news/12040/12711263/nyck-de-vries-mercedes-reserve-driver-says-its-not-a-given-on-a-formula-1-drive-for-2023

SMM Panel PDF Kitap indir