Nujum Sports ve ECB, Müslümanların krikete katılımını desteklemek için ortaklık anlaşmasına vardı | Kriket Haberleri


Son Güncelleme: 14/06/22 9:21

Nujum Sports ve ECB, Müslümanların krikete katılımını desteklemek için ortaklık anlaşmasına vardı | Kriket Haberleri

Nujum Sports ve ECB, eğitim, öğretim ve pratik rehberlik yoluyla Müslümanların krikete katılımını geliştirecek ve yönlendirecek resmi bir ortaklık duyurdu.

Nujum Sports, Müslüman sporcular için mükemmel bir eğitim kültürünü teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Eğitim atölyeleri ve eğitim hizmetleri aracılığıyla spor kulüplerini, yerel ve ulusal organizasyonları ve ulusal spor kuruluşlarını destekler.

Azeem Rafiq ve kriketten diğerlerinin ifadelerini takiben, oyunun tamamı, Kasım 2021’de kabul edilen, ırkçılıkla mücadele etmek ve sporun her seviyesinde kapsayıcılık ve çeşitliliği teşvik etmek için geniş kapsamlı bir eylem planı sunmaya odaklandı.

Nujum, geçen yılı ECB’ye danışmanlık yaparak, yıl boyunca Müslüman kriketçiler için gereken özel destek konusunda rehberlik ve yönlendirme sağlayarak geçirdi.

2021’de başlatılan Müslüman Sporcular Sözleşmesi, Nujum Sports tarafından yürütülen temel girişimlerden biridir. Nujum, Tüzük aracılığıyla, çeşitli spor dallarında Müslüman sporcular için eğitim, öğretim ve pratik rehberlikte iyileştirmeler sağladı.

Nujum Sports ve ECB’nin ortaklığı, daha geniş personel, oyuncu ve kulüp eğitim programlarının yanı sıra, taban oyunlarından elit krikete kadar Müslüman oyuncuların ve toplulukların ihtiyaçlarına doğrudan odaklanma sağlayacaktır.

Nujum Sports’un Kurucusu ve CEO’su Ebadur Rahman, ortaklık hakkında yorum yaparak şunları söyledi: “Kriket herkes tarafından sevilmeyi ve oynanmayı hak ediyor. Eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık, işaretlememiz gereken kontrol listeleri değil, aksine bugünün dünyasında bize yardımcı olacak araçlardır. Kriket, kendisiyle ilişkili herkesin hayatını değiştiriyor, bu oyunu sadece topluluklarımız tarafından sevilmekle kalmayıp, topluluklarımızın mükemmelleşmesi için bir geçit haline getirmek için ECB ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Liderliği ve desteği görün, ECB ile bunu ve daha fazlasını sunmayı amaçlıyoruz.”

ECB’de Çeşitlilik ve İletişim Sorumlusu Kate Miller şunları ekledi: “Geçen yıl boyunca Nujum Sports, ECB’ye özellikle Ramazan hazırlıklarında yardımcı oldu ve pratik tavsiyeler ve rehberlikle birçok kulüp ve oyuncuyu desteklememize yardımcı oldu.

“Kriketin tüm İnançlardan insanlar için açık, kapsayıcı ve erişilebilir olmasını sağlamak bizim için çok önemlidir. Nujum gibi kuruluşlarla çalışmak, daha fazla öğrenmemize, daha iyi bağlantı kurmamıza ve eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık konusundaki çalışmalarımızı sürekli olarak geliştirmek için kendimize meydan okumamıza olanak sağlayacaktır.” ‘

İngiltere’nin çok yönlü oyuncusu ve Nujum Spor Elçisi Moeen Ali şunları söyledi: “Bu güzel sporda geçirdiğim süre boyunca inişlere ve çıkışlara tanık oldum, inancım olmasaydı bu büyük bir mücadele olurdu. Müslüman kriketçilere izin vermenin değerini anlamanın zamanı geldi. oldukları gibi olmak ve bu ailede güven ve itimat duygusuyla bir araya gelmelerine izin vermek.”

Nujum Sports İletişim Direktörü Jameel Rasheed şunları ekledi: “Amacımız tüm sporlar gibi kriketin de herkese açık olmasını sağlamaktır. Müslüman Sporcular, topluluklar ve Müslüman taban kriketinin tanınması ve anlaşılması gerekiyor. ECB’nin yerelleştirilmiş EDI Eylem Planları sayesinde, ayrımcılığı ortadan kaldırabileceğiz ve topluluklarımızın gelişmesi için ihtiyaç duyduğu katılımı artırabileceğiz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12633598/nujum-sports-ecb-agree-partnership-to-support-muslim-inclusion-in-cricket

SMM Panel PDF Kitap indir