Novak Djokovic ve eşi Jelena, Wimbledon unvanını kutlamak için Jannik Sinner’a karşı QF dönüşünden Sırp’ın ikonik pozunu yeniden yaratıyor


Novak Djokovic, Pazar günü Slam yarışında Rafael Nadal’a bir adım daha yaklaştı ve 2022 Wimbledon Şampiyonası finalinde Nick Kyrgios’u yenerek 21. Grand Slam şampiyonluğunu kazandı.

Sırp ilk sette başarısız olmasına rağmen, kısa bir süre sonra maçın geri kalanını tamamen domine etmek ve galibiyeti 4-6, 6-3, 6-4, 7-6(3) ile kapattı. .

Çoğu oyuncu zaferlerini inanamayarak yere düşerek kutlarken, Sırp yeni bir kutlamayla bir kez daha gruptan ayrı durdu. 21 kez Grand Slam şampiyonu, neredeyse bir kuş ya da uçağı taklit ederek karnının üzerine yattı ve kollarını uzattı. İlginç bir şekilde, kutlama karısı Jelena tarafından oyuncu kutusundan da yeniden yaratıldı.

Farkında olmayanlar için kutlama, 35 yaşındaki oyuncunun beş sette olağanüstü bir geri dönüş yaptığı Jannik Sinner’a karşı çeyrek final karşılaşmasında verdiği poza bir gönderme.

Karar setinde İtalyanlara karşı çapraz kort galibini özellikle etkileyici bir vuruşla vurduktan sonra, eski Dünya 1 Numarası benzer bir pozla kutladı ve Merkez Mahkeme kalabalığından yüksek bir alkış aldı. O an sosyal medyada da viral oldu ve çılgın atletizmi için hayranlardan daha fazla övgü aldı.

Dünya No. 3’ün tenis kortu üzerindeki esnekliği, kendine has özelliklerinden biri olarak görüldüğü için, bugün olağanüstü başarısını takdir etmek için aynı kutlamayı yeniden yaratmaya karar vermesi oldukça uygun.

Novak Djokovic, uçak pozuna ek olarak Wimbledon zaferini sahadan bir parça çim koparıp yemesiyle de kutladı – SW19’da bugüne kadar yedi kez gerçekleşen bir rutin.

Novak Djokovic ve Wimbledon çimleri: bir aşk hikayesi.


Wimbledon’da şampiyon olan Novak Djokovic, Açık Dönem’de yedi farklı durumda iki Grand Slam kazanan tek oyuncu oldu.

Novak Djokovic, Wimbledon'daki zaferinden sonra kendisine birkaç rekor kırdı.
Novak Djokovic, Wimbledon’daki zaferinden sonra kendisine birkaç rekor kırdı.

Yedi kez Wimbledon kazanan Novak Djokovic, Açık Dönem’de yedi farklı durumda iki Grand Slam kazanan tek kişi olmasıyla adına bir rekor daha ekledi.

1949 – Novak #Djokovic Çeyrek final, yarı final ve finalde ilk seti kaybettikten sonra Açık Çağ’da Wimbledon’da şampiyonluğu kazanan ilk oyuncu – ve 1949’da Ted Schroeder’den bu yana ilk. Savaşçı.#Wimbledon #Wimbledonson https://t.co/NQOafuQcDh

35 yaşındaki oyuncu, şimdiye kadar dokuz kez Avustralya Açık’ı kazandı ve bu turnuva tarihinin en çok kazananı oldu.

Nick Kyrgios’a karşı geri dönüş zaferi ile Dünya No. 3, çeyrek final, yarı final ve finalde ilk seti bıraktıktan sonra Açık Çağ’da SW19’da unvanı kazanan ilk adam oldu.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-watch-novak-djokovic-wife-jelena-recreate-serb-s-iconic-pose-qf-comeback-jannik-sinner-celebrate-wimbledon-title?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir