Novak Djokovic, üç yıllık men cezasının kaldırılmasının ardından Avustralya Açık’ta oynama vizesi aldı | Tenis Haberleri


Dokuz kez Avustralya Açık şampiyonu olan Novak Djokoviç, Çarşamba günü kendisine seyahat için vize verildiğini doğruladıktan sonra gelecek yılki turnuvada oynayabilecek.

Turnuva tarihinin en başarılı erkek oyuncusu olan 35 yaşındaki Sırp, Covid-19 aşısı olmadığı için sınır dışı edildikten sonra bu yılki turnuvayı kaçırdı.

Eski dünyanın 1 numarası Djokovic, başlangıçta 2025’e kadar ülkeden men edilmişti, ancak bu karar geri alındı.

Çarşamba günü Torino’da düzenlenen ATP Finalleri’nde Andrey Rublev’i mağlup etmesinden sonra yaptığı açıklamada, bu yılki Avustralya Açık’a sınır dışı edilmesinin en büyük etkisi olan Djokovic, “Dün haberi aldığım için çok mutlu oldum.”

“Benim ve hayatımdaki en yakın insanların bu yıl Avustralya’da ve Avustralya sonrasında yaşananlarla neler yaşadığını bilmek açıkçası bir rahatlama oldu.

“Kesinlikle daha iyi haberler alamadım – bu turnuva sırasında da. Avustralya Açık benim en başarılı Grand Slam’lerim oldu. En güzel anılarımdan bazılarını orada biriktirdim.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Eski dünyanın 1 numarası Novak Djokovic, aşı karşıtı duruşu nedeniyle Avustralya Açık’tan men edilmesinin ardından bu yıl karşılaştığı zorlukları anlatıyor.

“Tabii ki oraya geri dönmek, tenis oynamak, en iyi yaptığım şeyi yapmak ve harika bir Avustralya yazı geçirmeyi umuyorum.”

Turnuva direktörü Craig Tiley, bu ayın başlarında Djokovic’in vize alabilirse Ocak ayında kabul edileceğini, ancak Tennis Australia’nın onun adına lobi yapamayacağını doğruladı.

Temmuz ayında Avustralya, uluslararası yolcuların Covid aşı durumlarını beyan etmelerini gerektiren bir kuralı kaldırdı ve Djokoviç, Ekim ayında yasağını kaldırma çabalarının durumu hakkında “olumlu işaretler” aldığını söyledi.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12748441/novak-djokovic-granted-visa-to-play-in-australian-open-after-three-year-ban-overturned

SMM Panel PDF Kitap indir