Nitto ATP Finalleri: Novak Djokovic, altıncı şampiyonluğu kazanmak için finalde Casper Ruud’u yendi | Tenis HaberleriNitto ATP Finalleri: Novak Djokovic, altıncı şampiyonluğu kazanmak için finalde Casper Ruud'u yendi | Tenis Haberleri

Novak Djokovic, Casper Ruud’u 7-5 6-3 yenerek sezon sonu Nitto ATP Finallerini kariyerinde altıncı kez rekora eşit bir şekilde kazandı.

Djokovic’in unvanı, turnuva unvan rekoru için Roger Federer’e eşit olduğu ve sezon finalinde en yaşlı şampiyon olduğu anlamına geliyor.

35 yaşındaki oyuncunun zaferi, Ruud’a karşı yenilmezlik serisini sürdürmesini sağladı. 4,7 milyon dolardan fazla rekor bir maaş günü ve 1.500 ATP Sıralaması puanıyla uzaklaşıyor.

Şampiyonluk, Djokovic’in 2015’ten bu yana sezon sonu yarışmasındaki ilk şampiyonluğu.

Çiftler müsabakasında Rajeev Ram ve Joe Salisbury, Nikola Mektic ve Mate Pavic’i 7-6 (7-4) 6-4’lük setlerle yenip geçen sezonki mağlubiyetini geride bıraktı.

Salisbury, Nitto ATP Finals çiftler şampiyonluğunu kazanan ilk Britanyalı olurken Ram, tacı perçinleyen 18. Amerikalı oldu.

Salisbury, “Muhtemelen en iyi maçlarımızdan biri, takım olarak en iyi maçlarımızdan biri,” dedi.

“Bu hafta yaptığımız her şeyle gurur duyduğumuzu düşünüyorum. Bazı zor durumlardan geçtik ama tüm yol boyunca birbirimize bağlı kaldık. [I’m] çok mutluyum, bunu başardığımıza inanamıyorum.”

Takip etmek için daha fazlası…
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12751869/nitto-atp-finals-novak-djokovic-beats-casper-ruud-in-final-to-win-sixth-title

SMM Panel PDF Kitap indir