Nihat Özdemir’den Şenol Güneş’in tazminatıyla ilgili açıklama: “Hak ettiğinin yarısından az”

Ulusal Ekip’ın yeni hocası Stefan Kuntz için düzenlenen imza töreninde konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Bayrak bir kıymetli hocadan, öteki değerli hocaya geçmiştir. Biz kendisine güveniyoruz, uzun yıllar niyetlenmek istiyoruz. En büyük yardımcısı Hamit Altıntop olacak” dedi. Özdemir, Şenol Güneş’in alacağı tazminat konusunda ise “Sözleşmesinde hak ettiği tazminatın yarısından daha eksik bir rakamda anlaştık ve sözleşmemizi sonlandırdık” ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir’den Şenol Güneş’in tazminatıyla ilgili açıklama: “Hak ettiğinin yarısından az”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz için düzenlenen imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Özdemir, “Kendisi Almanya için kayıp, Türkiye için kazançtır. Yabancı, yerli diye yıpratmayalım kendisini. İnşallah uzun yıllar kastetmek istiyoruz” diye konuştu.

“Eğer Dünya Kupası’na katılamazsak gerekli dersleri çıkarıp yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullanan Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“LÜTFEN YIPRATMAYALIM”

“2024 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine hazırlanacağız. Ne skor alırsak alalım çocuklarımızı, hocamızı kavga konusu yapmayalım. Başaracaksak hep birlikte başaracağız. A Ulusal Takımımız, her şeyin üzerinde ve hepimizin vazgeçilmez tutkusudur. 20 yıllık aranın arkasından Dünya Kupası’na katılmak istiyoruz, inşallah da başaracağız. Stefan Kuntz’u, yerli-yabancı meselesinin içine çekerek yıpratmayalım. Sancak bir değerli hocadan, öteki kıymetli hocaya geçmiştir. Biz kendisine güveniyoruz, uzun yıllar amaçlamak istiyoruz. En büyük yardımcısı Hamit Altıntop olacak.”

GÜNEŞ’İN TAZMİNATI

TFF Başkanı Nihat Özdemir, imza töreninde yakın zaman önce yolların ayrıldığı Şenol Güneş’in alacağı tazminatla ilgili de konuştu:

Özdemir, “Şenol Güneş ile de oturup konuştuğumuzda sözleşmesinde hak ettiği tazminatın yarısından daha az bir rakamda anlaştık ve sözleşmemizi sonlandırdık” dedi fakat rakamı telaffuz etmedi.

Ajansspor’un Özdemir’in açıklamaları öncesinde servis ettiği haberde, Güneş’in 10 milyon TL tazminat alacağı öne sürülmüştü.

Yorum yapın