Nico Ali Walsh, efsanevi dedesi Muhammed Ali’nin mirasını benimsiyor: ‘Yazdığınız şeyden kaçamazsınız’ | Boks Haberleri


Muhammed Ali’nin torunu olduğunuzda, sizi almak için dışarı çıkarlar. Müsabakalarda, müsabakalarda boksörler eldivenlerini üzerinize geçirdiklerinde bir noktaya değinmek isterler.

Nico Ali Walsh, büyükbabası efsanevi Muhammed Ali olduğu için bir dövüşçü olarak şımartılmadı. Tam tersi.

Ali Walsh, “İlk idman maçımda tamamen dövüldüm çünkü kim olduğumu biliyorlardı. Kim olduğumu asla söylemedim. Söz bir şekilde yayılıyor ve hızlı oluyor,” dedi. Gökyüzü sporları.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Muhammed Ali’nin torunu Nico Ali Walsh, Las Vegas’ta Alejandro Ibarra’yı nakavt ettiği bu büyük galibiyetle büyük bir açıklama yaptı.

“Herkes bir Ali’yi nakavt etmek ister. Bu yüzden, dediğim gibi, bir boks salonunda ilk kez dövüştüğümü hissettim. Bunu hissettim, bu yüzden bu noktada alıştım.

“Karşılaştığım herkes, özellikle profesyonel bir ringde, kendilerinin en iyi versiyonlarıyla yüzleşiyorum. Rakiplerimin her biri şu ana kadar dövüşten önce kasetlerini gördüm ve dövüştükten sonraki dövüşümde kasetlerini izliyorum. Sanki bu onların en iyi versiyonuymuş gibi.

“Her seferinde böyle oluyor, sadece bir Ali’yi yenmek istedikleri için hazırlanıyorlar, sanırım. Bu yüzden buna hazırım ve bu çok komik. Ama ben hazırım.”

Yine de bunun onu caydırmasına asla izin vermedi. Ali Walsh, “Boksa ilk başladığımda zaten bu baskı vardı. Zaten daha zor bir yolum vardı diyebilirim. Bu yüzden kolay yolun ne olduğunu hiç görmedim” dedi.

Nico Ali Walsh, Reyes Sanchez'i durdurdu
Resim:
Nico Ali Walsh, son maçında Reyes Sanchez’i durdurdu

“Hiç bu kadar kolay yolum olmadı. Büyükbabam yüzünden insanların bana kolay davrandığı spor salonunda hiç olmadı. Hep daha zor oluyorlar. O yüzden hep o zor yolu yaşadım, o yüzden Sanırım bu beni güçlendirdi.”

Canlı yayında Madison Square Garden Theatre’da Vasiliy Lomachenko vs Jamaine Ortiz’in alt kartında Billy Wagner ile dövüştüğünde de aynı şeyi bekliyor. Gökyüzü sporları pazar sabahı erken saatlerde.

Ali Walsh, “Herkesin tehlikeli olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyorum, ancak şu anda savaştığım hiç kimse benim antrenman yaptığım şeye katlanamayacak” dedi.

“Gerçekten nasıl antrenman yaptığının nasıl dövüştüğün olduğuna inanıyorum. Şu anda Mike Tyson için antrenman yapıyorum. Dövüş gecesinde bu seviyede bir vahşete ihtiyacım olacak ve eğer onu göremezsem, bu bir vahşet olacak. kolay gece.”

Nico Ali Walsh (sağda) 14/08/21'de Catoosa'daki Hard Rock Casino Tiyatrosu'ndaki Orta Siklet dövüşü sırasında Jordan Weeks ile dövüşüyor.  BRETT ROJO/Tulsa Dünyası İçin
Resim:
Nico Ali Walsh, büyükbabasının mirasını benimsemeye karar verdi

Mirası elbette fırsat ve profil getiriyor. Büyükbabasının mirası, Ali Walsh’ın derinden düşündüğü bir şeydir. Onu kucaklamayı da öğrenmiştir.

“Benim için çok önemli. Kimse benim için ne anlama geldiğini tam olarak anlamayacak. Bu çok önemli bir miras” dedi.

“Birçok insan bölümlendirmeden bahsediyor ve bunun gibi şeyler onlara yardımcı oluyor, benim için tam tersi. Mirası düşünüyorum ve bu beni motive ediyor. Elbette ek baskıyı düşünüyorum. Tüm baskılar, mirasla gelen her şey, beklenti, hepsi bu. Aslında beni motive ediyor ve beni ateşe veriyor. Düşünmediğim zaman. Rehberim yokmuş gibi hissediyorum. Boksta rehberim bu. Gittiğim ışığım bu. bu yüzden beni gerçekten motive ediyor.

Canlı Dövüş Gecesi Uluslararası

30 Ekim Pazar 01:00

“Profesyonel çıkışımdan beri gerçekten sadece ismi, mirası ve onunla birlikte gelen her şeyi kucaklamak için çalıştım. Bunu yapmaya devam etmem gerekiyor çünkü daha önce ondan kaçmayı denedim ve işe yaramadı. Koşamazsın. senin kaderinde olandan.”

Ali Walsh kendince büyükbabasının izinden gitmek istiyor. Ünlü Muhammed Ali’nin Olimpiyat meşalesini yaktığı Atlanta’da boks yaptı. Bu hafta sonu, Ali’nin Joe Frazier ile epik üçlemesine başladığı Madison Square Garden’a geri dönüyor. Yakın gelecekte onu İngiltere’ye götürmek için boks yolculuğunu istiyor.

“Beni kesinlikle İngiltere’de dövüşürken göreceksiniz ve yakında söylemek istiyorum, umarım gelecek yıl olur. Öyle olmalı. Çünkü İngiltere dedem için çok önemliydi” dedi. “Tarihi bir şekilde yeniden yaratmayı çok isterim.

İngiltere’de savaşmazsam onun izinden gidemem” dedi. “Bunu dünyada herkes biliyor – İngiltere dünyanın en iyi boks hayranlarına sahip, bu yüzden o enerjiyi hissetmeyi çok isterim.”

Vasiliy Lomachenko – Jamaine Ortiz alt kartında Nico Ali Walsh kutuları, Pazar sabahı saat 1’de Sky Sports Arena’da canlı.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12730680/nico-ali-walsh-is-embracing-the-legacy-of-his-legendary-grandfather-muhammad-ali-you-cant-run-from-what-youre-destined-to-do

SMM Panel PDF Kitap indir