Nicky Henderson ahır turu: Shishkin için Tingle Creek rüyası canlı; Constitution Hill, Ascot’a geri dönüyor | Yarış Haberleri


Nicky Henderson, yıldız avcısının Sandown şovu için “neredeyse programa uygun” olduğunu belirttikten sonra, Shishkin’in Tingle Creek Chase’te geri döndüğünü görme umutlarını artırdı.

Sekiz yaşındaki sürücü, geçen sezon Cheltenham Festivali’nde test sahasında mücadele ederken çekildiği için çitlerin üzerinden geçerek yenilmezlik rekorunu kaybetti.

Bu yarışı, Shishkin’in o sezonun başlarında Ascot’ta Clarence House Chase’te tanıştıklarında galip geldiği Energumene kazandı.

Şişkin
Resim:
Shishkin, Tingle Creek Chase’te geri dönebilir

Ve bu yarış hala Henderson’ın radarında olsa da, istikrarlı yıldızının önümüzdeki ay Sandown’da geri dönme olasılığını artırdı.

“Kutusunda ve sahada iki veya üç ayı vardı ve umarım geri sallanıp yuvarlanıyoruz.” Henderson, Sky Sports Racing’e söyledi. “İyi durumda.

“Kesinlikle gideceği yerin orası olduğunu söylemeyeceğim ama Tingle Deresi’ne gitmeye çalışıyoruz. Neredeyse programa uyuyoruz.”

“Yoksa Kempton’a gideriz. [Desert Orchid] ve sonra Clarence Evi.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Yüce süperstar Constitution Hill, sezonluk dönüşünü Cumartesi günü Ascot’ta Sky Sports Racing’de canlı olarak yapılacak Coral Hurdle’da yapmaya hazır.

Anayasa Tepesi Ascot’a geri dönüyor

Serbest bırakmaya hazırlanan Seven Barrows yöneticisi için büyük bir iki hafta olacak gibi görünüyor. Anayasa Tepesi önce bu hafta sonu Ascot’ta Epatante Newcastle’da üçüncü bir Fighting Fifth Hurdle’ı yakalamaya çalışıyor, her iki yarış da canlı yayında Gökyüzü Sporları Yarışı.

Henderson ekledi: “Plan bu. Gitmek için mantıklı bir yer. Bunu Michael ile tartıştık. [Buckley, owner]. Ascot onun için çok güzel bir parkur.

“İki mil üç [furlongs] ama bunun bir sorun olacağına inanamıyorum.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Supreme Novices’in Hurdle yıldızı Constitution Hill, 19 Kasım’da Sky Sports Racing’de canlı olarak Ascot’ta Coral Hurdle’da sezonluk dönüşü için ısınırken muhteşem ağır çekimin tadını çıkarın.

“Ayrıca bu, Epatante’nin son iki yıldır kazandığı Fighting Fifth’e geri dönebileceği anlamına geliyor.

“Geçen yıl iyi bir yıl geçirdi, Fighting Fifth’teki harareti hesaba katarsanız, iki buçuk Derece Birinciler kazandı.

“Aintree’de iki buçukta çok iyiydi, bu yüzden bu sezon da birkaç kapıyı açıyor. Çok iyi çalışıyor. Biraz kondisyon taşıyor, ama her zaman biraz böyle.”

19 Kasım Cumartesi günü Ascot’ta Coral Hurdle’da Constitution Hill’in ve 26 Kasım Cumartesi günü Newcastle’da Fighting Fifth Hurdle’da Epatante’nin dönüşünü izleyin, her ikisi de Sky Sports Racing’de canlı.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12746804/nicky-henderson-stable-tour-tingle-creek-dream-alive-for-shishkin-constitution-hill-set-for-ascot-return

SMM Panel PDF Kitap indir