NFL Tarihinde en yüksek puan alan 3 Süper Kase


Super Bowl, AFC ve NFC’yi temsil eden iki takımın, oyun başladığında sinirlerin onlara ulaşmasına izin vermesiyle, belki de her şeyden çok oyunu kaybetmekten korkmasıyla, genellikle kurnaz bir mesele olabilir.

Bununla birlikte, yıllar boyunca, geçmişin tüm düşük puanlı unvan oyunları için, takımların hücumda keyif aldığı ve savunmanın pek fazla oynamadığı, yüksek puanlı oyunlarımız da var. oyuna hiç katılma. İşte NFL tarihindeki en yüksek puanlı Super Bowl’lardan üçü.

NFL’nin en yüksek puanlı Super Bowl’ları

3. – Tampa Bay Korsanları 48-21 Oakland Raiders, 2003

Jon Gruden galibiyetini kutluyor.
Jon Gruden galibiyetini kutluyor.

2003 Super Bowl’da, Tampa Bay Buccaneers’ın baş antrenörü Jon Gruden, eski işverenleri Oakland Raiders’a karşı çıktı. Tas.”

Oakland oyun kurucu Rich Gannon, kariyerinin en kötü oyunlarından birine sahipken, Super Bowl rekoru kırarak 48 sayı attılar. Daha da kötüsü, bu yakalamalardan üçünün, Lombardi kupasıyla eve koşarken Buccaneers tarafından touchdown için iade edilmesiydi. Korsanlar ayrıca Gannon’u beş kez görevden almayı başardılar ve maçı üçüncü çeyrekte sona erdirmek için 34 cevapsız sayı attılar.

youtube kapağı

Korsanlardaki birçok oyuncu, Gruden’in Akıncılar hakkındaki bilgisini zaferde önemli bir faktör olarak görüyor, çünkü o, elbette, onların oyun kitabı hakkında önceden bilgi sahibiydi. Oakland, Gruden’in kurmuş olduğu sesli arama sistemini değiştirmemişti, böylece tekrar tekrar çalmaya başlayabileceklerdi.

#2 – Philadelphia Eagles 41-33 New England Patriots, 2018

Philadelphia Eagles - New England Patriots
Philadelphia Eagles – New England Patriots

Tom Brady ve New England Patriots, 2018’de Super Bowl LII’de Philadelphia Eagles ile karşılaştıklarında hanedanlıklarının en başarılı döneminin ortasındaydılar. Ancak yedek oyun kurucu Nick Foles hayatının oyununu oynadığında şaşkına döndüler. Eagles 41-33 kazandı. Hem Foles hem de Brady, her ikisi de üç touchdown için pas vererek ve Brady 500 yardı aşarak muazzam istatistik çizgileri oluşturdu.

youtube kapağı

Ancak, Eagles eve ilk Lombardi kupasını getirirken, Eagles’ın defans oyuncusu Brandon Graham oyunu çağırmak için bir striptiz çuvalına geldi. Graham’ın kahramanlığına rağmen, bu oyun her zaman hiçbir NFL hayranının unutamayacağı Nick Foles’ın ‘Philly Special’ı ile eş anlamlı olacak ve Foles Super Bowl MVP ödülünü fazlasıyla hak etti.

Bu oyun, herhangi bir normal veya sezon sonrası maçta kırılmamış olan 1.151 yard ile her iki takımdan da en çok yarda için tüm zamanların NFL rekorunu kırdı.

#1 – San Francisco 49ers 49-26 San Diego Şarj Aletleri, 1995

San Diego Chargers v San Francisco 49ers
San Diego Chargers v San Francisco 49ers

San Francisco 49ers, Super Bowl XXIX’te San Diego Chargers’ı yendiklerinde ve bunu şık bir şekilde yapmadıklarında beş şampiyonluk kazanan ilk NFL franchise’ı oldu!

Oyun kurucu Steve Young, 134.8’lik bir pasör derecesi ile Chargers’ı parçaladı, altı touchdown ve müdahale olmadan geçti. Altı touchdown pasları, büyük oyunda herhangi bir oyun kurucu tarafından en fazla kalır.

Tabii ki, Famer Jerry Rice’ın Pro Futbol Salonu’ndan arkadaşı da, 144 yarda 10 pas ve üç touchdown yakalayarak, tek bir Super Bowl’da bir oyuncu tarafından en çok touchdown rekorunu bağlayan davalarda söz sahibiydi.

Chargers’ın 49ers’ın güçlü hücumuna bir cevabı yoktu ve takım bu bozgundan beri şampiyonluğa geri dönmedi.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/nfl/3-highest-scoring-super-bowls-nfl-history?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın