NFL takım başkanı ne iş yapar? Ön büro üyelerinin iş sorumlulukları


NFL takımları hiyerarşik bir yapıya bağlı kalır. Hepsinin CEO’ları, genel müdürleri (GM) ve ekip başkanları var. Bunlar, her NFL franchise’ındaki ana güç konumlarıdır. İş unvanları aynı olsa da, güçleri ve yetkileri farklı olduğundan iş sorumlulukları her takım için farklıdır.

Bir NFL takım başkanının iş sorumluluğu, çalıştıkları takıma bağlı olacaktır. Her takımın ön büro yöneticileri için özel bir tanımı vardır ve hiçbir iki takım aynı hiyerarşiye sahip değildir.

NFL’nin Las Vegas Raiders’ı, lig tarihindeki ilk Siyah kadın takım başkanı olan Sandra Douglas Morgan’ı işe aldı. n.pr/3uwZejh

Örneğin, bir NFL takımından bir GM, günlük futbol operasyonlarını yürütebilir ve kadro oluşturma konusunda son sözü söyleyebilir. Ancak başka bir NFL takımının başkanı aynı görevlere sahip olacaktı. Temel olarak, asıl iş unvanından çok iş tanımına gelir.

youtube kapağı

Bir kişi GM ise veya futbol operasyonlarının takım başkanı olarak atanmışsa, işe alım kararları konusunda en fazla yetkiye sahip olan kişidir. Buna baş antrenörler, koordinatörler ve antrenör yardımcıları ile serbest oyuncu imzaları ve taslak hazırlama dahil olmak üzere kadro yapımı dahildir.

Benzersiz NFL güç yapıları

Arizona Cardinals vs Dallas Cowboys
Arizona Cardinals vs Dallas Cowboys

Sahip, sorumlulukları ve yetkiyi farklı şekilde devrettiğinde benzersiz güç yapıları oluşur. Örneğin Jerry Jones, Dallas Cowboys’un sahibi, başkanı ve genel müdürüdür. Sadece takımın sahibi olmakla kalmıyor, aynı zamanda draft seçimleri, kadro oluşturma ve günlük futbol operasyonları konusunda da son söz sahibi. Dallas Cowboys’un yönetici hiyerarşisi, tek bir kişinin tüm gücü kullanması bakımından benzersizdir. O kişi Jerry Jones.

Bu, Kovboylar için hem faydalı hem de belki bir engel oldu. Bu merkezi yaklaşım, herkesin rolünü bilmesine ve hızlı karar vermesine neden olur. Tek adamın planına bağlılık, Dallas’a yıllar boyunca bir amaç birliği ve mantıksal süreklilik de sağladı, ancak zaman zaman eleştirilere yol açtı. Jones’un Kovboyları geride tuttuğunu ve diğer uzmanların sağlayabileceği zekayı kullanması gerektiğini düşünenler var.

Çoğu NFL Takımı Her Başkanın Altında Kazanır:Trump: Chiefs (53)Obama: Vatanseverler (108)W Bush: Vatanseverler (111)Clinton: Packers (92)HW Bush: 49ers (58)Reagan: 49ers (93)Carter: Kovboylar ( 54)Ford: Raiders (41)Nixon: Cowboys (59)Johnson: Colts (60)Kennedy: Packers (34)

Robert Kraft, New England Patriots’un sahibi, başkanı ve CEO’su, ancak baş antrenör Bill Belichick, günlük futbol operasyonlarını yönetiyor. Belichick, kadro oluşturma ve koçluk konularında son sözü söyleyecek. Patriots ön ofisi, baş antrenörünün aynı zamanda fiili GM olması bakımından da benzersizdir.

İş veya futbolla ilgili herhangi bir konuda son sözü kimin söyleyeceği konusunda takım sahipleri dağın zirvesindeler. Ancak, futbol operasyonları söz konusu olduğunda, çoğu takım sahibi müdahalesiz bir yaklaşıma sahiptir. İlgili temsilcilerine kazanmak için mümkün olan en iyi kadroyu oluşturma yetkisi verirler.

Garantili bir kazanan formül varsa, henüz açıklanmadı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/nfl/what-nfl-team-president-do-job-responsibilities-front-office-members?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir