NFL oyuncuları, şok edici Teksas okulunda 14 öğrenci ve bir öğretmenin hayatını kaybettiği için değişim çağrısında bulundu


NFL oyuncuları, San Antonio’nun batısındaki Uvalde’deki bir ilkokulda silahlı bir kişinin ateş açması sonucu 14 öğrenci ve bir öğretmenin trajik bir şekilde hayatını kaybetmesiyle değişim çağrısında bulundu.

Teksas valisi Greg Abbott medyaya açıklamalarda bulundu ve 18 yaşındaki saldırganın da öldüğünü söyledi. Abbott ayrıca, saldırganın okula tabanca ve muhtemelen bir tüfekle girdiğini ve basitçe ateş açtığını söyledi.

14 öğrenciyi korkunç, anlaşılmaz bir şekilde vurup öldürdü ve bir öğretmeni öldürdü.”

NFL oyuncuları olayla ilgili öfkelerini ve hayal kırıklıklarını dile getirmekte gecikmediler. Eski NFL oyun kurucu Robert Griffin III, Twitter’a gitti ve ülkenin silah yasalarını değiştirmeden önce kaç çocuğun hayatını kaybetmesi gerektiğini sordu.

“Texas, Uvlade’deki Robb İlköğretim Okulu’nda bugün ölümcül bir silahlı saldırı oldu. Silahlara yaklaşımımızı değiştirmek için ülke olarak kaç masum çocuğun hayatını kaybetmemiz veya tehlikeye atmamız gerekiyor? Ülkemiz için kaç kişinin ölmesi gerekiyor? BİR SİLAH SORUNUMUZ OLDUĞUNU fark etmek için?”

Teksas, Uvlade’deki Robb İlköğretim Okulu’nda bugün ölümcül bir silahlı saldırı meydana geldi. Ülke olarak silahlara bakış açımızı değiştirmemiz için kaç masum çocuğun hayatını kaybetmesi veya tehlikeye atması gerekiyor? Ülkemizin SİLAH SORUNU OLDUĞUNU anlaması için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor?

Kovboyların lineback oyuncusu Micah Parsons, Twitter’a girip değişim çağrısında bulunanlardan biriydi.

Bu saldırılar daha da kötüye gidiyor!! Katılan ailelere dualar!!! Değişim gelmeli!!

New England Patriots geri koşan Damien Harris, değişimin gelmesi gerektiğini söyleyenlerden biriydi.

Yıkıcı. Kalp kırıcı. Düşünülemez. Tanrım, bu devam eden kötülükten etkilenen her bir kişiye göz kulak ol. ŞİMDİ DEĞİŞİME İHTİYACIMIZ VAR‼️‼️‼️

Kovboyların defansif tarafı DeMarcus Lawrence, Twitter’ı kullanan ve platformunu daha iyi liderler yetiştirmek için kullanacağını söyleyen bir diğer kişiydi ve liderliğin bugün ülkeyi tekrar hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

Uvalde Texas’taki Robb İlköğretim Okulu’nda bugün yaşanan korkunç okul saldırısından etkilenenler için dua ediyoruz. Başka bir gün, başka bir anlamsız Silah Şiddeti eylemi. Platformumu daha iyi liderler yetiştirmek için kullanmaya devam edeceğim çünkü bugünkü liderliğimiz bizi tekrar tekrar hayal kırıklığına uğrattı!!

Houston Texans, katılan herkese düşüncelerini ve dualarını sunan bir Tweet gönderdi.

Teksas’taki komşularımızla birlikte yas tutarken Uvalde’de bu öğleden sonra yaşanan trajik olaylardan dolayı kalbimiz kırıldı. Kurbanlar, aileleri ve tüm Uvalde topluluğu için bugün ve önümüzdeki haftalarda kalbimize yakınsınız.

LeBron James, değişim çağrısında NFL oyuncularına katıldı

Los Angeles Lakers vs Phoenix Suns
Los Angeles Lakers vs Phoenix Suns

NBA süperstarı LeBron James, değişim çağrısında bulunan bir dizi NFL oyuncusuna katıldı. “Kral” Twitter’a gitti ve Teksas’taki korkunç durum hakkındaki görüşlerini açıkladı.

“Düşüncelerim ve dualarım Teksas, Uvalde’deki Robb İlköğretim Okulu’nda kayıp ve yaralanan sevdiklerimizin aileleriyle! “OKULDA”, en güvenli olduğu varsayıldığı yerde!”

Düşüncelerimi ve dualarımı Uvalde, Teksas’taki Robb İlköğretim Okulu’nda kaybeden ve yaralanan sevdiklerimin aileleriyle paylaşıyorum! Ne zaman yeter be adam gibi!!! Bunlar çocuklar ve onları okulda zarara uğratmaya devam ediyoruz. Cidden “OKULDA” gibi, en güvenli olduğu varsayılır!

James daha sonra ülkedeki umutsuz durumu dile getiren başka bir Tweet gönderdi.

“Sadece değişim olmalı! OLMALI!! 😔😔😔😔🥺🥺🥺🥺.. Bugünlerde okullarda çocuklarla birlikte olan herkes için göklere dua ediyoruz.” 🙏🏾🙏🏾🙏🏾

Sadece değişim olmalı! OLMALI!! 😔😔😔😔🥺🥺🥺🥺.. Okullarda bugünlerde çocuklarla birlikte göklere dua ediyoruz. 🙏🏾🙏🏾🙏🏾

Eski Lakers harikası Magic Johnson da, korkunç olaydan etkilenen ailelere başsağlığı dilemek için James’e katıldı.

Vay vay vay. Cookie ve kalbim Uvalde, Texas ilkokulunda silahlı saldırı haberini duyduktan sonra çok kırıldı. Bugün yakınlarını kaybeden ailelere başsağlığı diliyoruz. Allahım kederli ailelere Allah sabır versin🙏🏾💔


Akshay Saraswat tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/nfl/nfl-players-call-change-shocking-texas-school-shooting-claims-life-14-students-one-teacher?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir