Newcastle Szalai’yi transfer etmeli mi? İngilizlerden flaş rapor

Sessiz sedasız aktarma olduğu Fenerbahçe’de gösterdiği performansla taraftarın sevgilisi olan ve adı Avrupa devleriyle anılmaya başlanan Szalai, yuvadan uçabilir.

Newcastle United’ın istediği yıldız futbolcu ile ilgili İngilizler bir analiz yayınladı. İşte raporda geçen o sözler;

“Newcastle patronu Eddie Howe, bu ay savunma takviyesine umutsuzca ihtiyaç duyduğu için kuşkusuz bu haberler dolup taşacak. Kulübün savunma sicili bu sezon berbat ve bu da defansı geliştirmeleri gerektiğini gösteriyor.

Sadece Norwich, Magpies’den daha artı gol yedi ve Howe’un tarafı tüm dönem her tarafında sadece iki maçta gol yemedi. bu nedenle, Szalai’nin imzası bu duruma çözüm olabilir.”

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Emre Belozoğlu, bir defasında defans oyuncusu ve ekip arkadaşlarından birini övdü. Belözoğlu, “Attila Szalai ve Dimitris Pelkas hakkında fazla hızlı geri bildirim aldık. Antrenmanlarda yarı senelerdir Fenerbahçe’de oynuyormuş gibi en fazla gürültüyü çıkaran ve en son aramıza katılan Szalai. Bu isimler fazla misal oyuncular.” dedi.

Bu, stoperin sürekli olarak yüksek bir seviyede performans gösterebildiğini ve bununla beraber Szalai’nin sahada ve antrenmanda lider olduğunu gösteriyor. Takıma liderlik ederek etrafındakilerin savunmadaki seviyesini yükseltebilir ve bu da onu kadroya mükemmel bir katkı yapabilir.

Howe, Premier Lig’de anında performans göstermesine güvenirken, yıllar içinde ilerletmek için birlikte çalışabileceği 24 yaşında bir savunmacıya sahip olmayı muhakkak çok isterdi. böylece, oyuncunun kulübün transfer özlem listesindeki isimlerden biri olduğunu bilmekten sevinç duyacaktır.

Yorum yapın