New York Yankees taraftarları, temkinli Anthony Rizzo’nun sözleşmesinden çekileceğini bildirmeye tepki gösterdi


Haber, birinci kaleci Anthony Rizzo’yu kaybetme ihtimaliyle karşı karşıya olan New York Yankees için kötüden daha kötüye gitmeye devam ediyor. Rizzo’nun muhtemelen Yankees ile olan sözleşmesinden vazgeçeceği bildirildi. Bu, mutlaka Yankees’ten ayrılacağı anlamına gelmez, çünkü yeniden imzalamak her zaman bir olasılıktır. Bunu, anlaşmasına para ya da yıllar eklemenin bir yolu olarak yapıyor olabilir.

Rizzo’yu kaybetme ihtimali birçok Yankees hayranını tedirgin ediyor. Anthony Rizzo sağlıklı olduğunda, ilk kalede savunmacı bir gözüpek ve müthiş bir hücum oyuncusu. Geçen sezon 32 iç saha koşusu ile Rizzo, yüksek seviyede koşular üretebildi. Bunun gibi oyuncular MLB’de prim yapıyor.

Haber, CBS sporlarından Jim Bowden tarafından bildirildi ve Twitter’da paylaşıldı.

Jim Bowden: “Anthony Rizzo’nun 2023 için 16 milyon dolarlık oyuncu opsiyonundan vazgeçmesi bekleniyor, bu nedenle ilk temelin ele alınması gerekiyor. Yankees’in sağ elini kullanan Luis Severino’nun 15 milyon dolarlık takım opsiyonunu kullanması bekleniyor.”

Amerikan Ligi Şampiyonası Serisinde Houston Astros tarafından süpürüldükten sonra, dikkatlerin offseason’a çevrilmesi şaşırtıcı değil. Sporda ciro her zaman yüksektir, ancak Rizzo, New York Yankees taraftarlarının ayrılmak istemediği bir oyuncu. Takımla geçirdiği iki yılın ardından hayranların favorisi oldu.

Yankees Rizzo’nun gitmesine izin verirse kusacağım, onları asla affetmeyeceğim twitter.com/michiganyankee…

@MichiganYankees Umarım rizzo geri döner çünkü eldiveni ve sopası kadronun gerekli bir parçası

New York Yankees taraftarları da bu yaz süperstar Aaron Judge’ı kaybetme ihtimalini küçümsüyor. Rizzo ve Judge’ın çok yakın bir ilişkisi var ve hayranlar onların birlikte yeni bir takıma gittiklerini görebiliyordu. Eğer bu gerçekleşirse, 2023 Yankees, 2022 muadillerinden çılgınca farklı görünecekti.

Anthony Rizzo, Chicago Cubs World Series şampiyonluk takımının kritik bir parçasıydı ve aynı şeyi Yankees için yapmayı umuyordu. Şimdi sezonları hayal kırıklığı yaratan bir süpürme ile sona erdiğine göre, devam etmek istiyor olabilir. Geçirdiği harika sezonun ardından, muhtemelen en iyi MLB takımlarından bazılarından teklifler alacak.

@MichiganYankees Rizzo’nun yerinde olsam %100 vazgeçerdim. yine de onu severdim

@MichiganYankees Rizzo olsaydım, bu kümeden mümkün olduğunca uzaklaşırdım.

@MichiganYankees Gelecek yıl bankacı tarafından yönetilen o korkunç takımın bir parçası olmak istemediği için vazgeçiyor 😂

New York Yankees’in takımlarının geleceği hakkında vermesi gereken bazı önemli kararlar var.

Anthony Rizzo, New York Yankees’ten ayrılıyor, çalkantılı bir sezon sonu başlangıcı olabilir

Şampiyona Serisi - Houston Astros - New York Yankees - Dördüncü Oyun
Şampiyona Serisi – Houston Astros – New York Yankees – Dördüncü Oyun

Bir sezon, World Series galibiyeti olmadan sona erdiğinde, değişiklikler beklenebilir. Rizzo, Yankees’ten ayrılmaya karar verirse, çekirdek bir oyuncuyu kaybedecekler. MLB’deki diğer takımlardan daha fazla harcama yapsalar da, uygun bir yedek bulacaklarının garantisi yok.

Rizzo, Yankees için bir liderdi ve onun yokluğu tüm organizasyonda hissedilecek.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/baseball/news-i-m-gonna-throw-yankees-let-rizzo-walk-his-glove-bat-needed-part-lineup-new-york-yankees-fans-react-report-slugger-anthony-rizzo-will-likely-opt-out-contract?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir