Nerede izlenir, TV programı, canlı yayın ayrıntıları ve daha fazlası


Lakshya Sen, Pazar günü All England Open finalinde Dünya 1 Numaralı Viktor Axelsen ile karşı karşıya geldiğinde rekorlar kitabına adını yazdırmayı hedefleyecek.

20 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz haftalarda forma giydi. Geçen Aralık Dünya Şampiyonasında bronz madalya kazandığından beri, en iyi vitesi almış gibi görünüyor.

Prakash Padukone Badminton Academy öğrencisi bu sezon üç etkinlik oynadı ve hepsinde finale kaldı. Hindistan Açık finalinde zaferin tadına varırken, geçen hafta Almanya Açık’ta ikinci bitirmekle yetinmek zorundaydı.

Muelheim an der Ruhr’daki zirve çatışmasına koşarken, birinci sıradaki Viktor Axelsen’i devirdi. Bu sonuç, Pazar günü Hintliler için kesinlikle kullanışlı olacak.

Devam eden All England Open’da, Dünya 11 Numara muhteşemdi. Kafa derilerinden ikisi, üçüncü sıradaki Anders Antonsen ve son şampiyon Lee Zii Jia’yı içeriyor.

Sen’in 21-13, 12-21, 21-19’luk Malezya’yı bir saat 16 dakika içinde tamamlaması, onun kararlılığının, duruşunun ve kendine olan inancının bir kanıtıydı.

Galibiyet onu dünyanın en eski badminton turnuvasının zirve çatışmasına ulaşan beşinci Hintli yaptı. Şimdi, bu etkinlikte Hindistan’ın 21 yıllık unvan kuraklığını sona erdirmeye çalışacak ve Pullela Gopichand, 2001’de kupayı ülkeden kaldıran son mekikçi olacak.

Ancak Hindistan 1 Numara için bu hiç de kolay bir iş olmayacak. Axelsen, oyun tarihindeki en iyi mekik oyuncularından biridir. Danimarkalı, hüküm süren Olimpiyat şampiyonu ve geçmişte de bir dünya şampiyonu oldu.

28 yaşındaki oyuncu iyi bir dönüşüm oranıyla övünmese de, bu, All England Open finaline üst üste dördüncü yolculuğu.

Axelsen, 2019’da ilk kez Birmingham’da finale çıktı ve üç maçta Kento Momota’ya yenildi. 2020’de Chou Tien Chen’in pahasına ilk kez en üst podyumda yer aldı.

Viktor Axelsen Tokyo Olimpiyat altın madalyasıyla (Resim kredisi: Getty Images)
Viktor Axelsen Tokyo Olimpiyat altın madalyasıyla (Resim kredisi: Getty Images)

Geçen yıl, Axelsen bir kez daha Lee Zii Jia’ya karşı üç maçta yetersiz kaldı.

Geçen hafta Sen’e boyun eğmiş olan gezegenin en iyi mekiği bu sefer telafi etmeye hevesli olacak. Tüm hafta boyunca henüz bir oyun bırakmadı ve ruhlu Sen ile bir kin maçında savaşacak enerjiye sahip olmalı.

Bununla birlikte, Almora doğumlu Kızılderili, yalnızca şampiyonların sahip olduğu bir mizaç ve korkusuzlukla oynuyor. Büyükler panteonu arasında kendine bir yer açmaya hevesli olan Lakshya Sen, bu çok beklenen büyük final için her türlü çabayı gösterecek.


Tüm İngiltere Açık 2022: Lakshya Sen vs Viktor Axelsen

maç detayları

Fikstür: Lakshya Sen vs (1) Viktor Axelsen.

Kafa kafaya: Karşılaşmada Viktor Axelsen, Lakshya Sen’i 4-1 önde götürüyor. Hintlinin Axelsen karşısındaki tek galibiyeti, geçen hafta Almanya Açık’taki en son toplantısında geldi.

Tarih: 20 Mart 2022.

Zaman: yaklaşık 16:30 yerel saat / 22:00 IST.

Turnuva: Yonex Tüm İngiltere Açık Badminton Şampiyonası 2022.

Yuvarlak: Son.

mekan: Utilita Arena Birmingham, Birleşik Krallık.

Kategori: BWF Dünya Turu Süper 1000.


Tüm İngiltere Açık 2022: TV programı

Badminton hayranları Hindistan’daki History TV18 HD kanalında canlı aksiyonu yakalayabilir.


Tüm İngiltere Açık 2022: Canlı akış ayrıntıları

All England Open finali Hindistan’daki Voot Select’te canlı yayınlanacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/badminton/all-england-open-2022-final-lakshya-sen-vs-viktor-axelsen-where-watch-tv-schedule-live-stream-details?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın