Nemanja Vidic, Manchester United’ı ilk 11’den itibaren yıldız bırakmaya çağırdı


Eski Manchester United defans oyuncusu Nemanja Vidic, kaptan Harry Maguire’ı ilk 11’den düşürmenin herkesin yararına olduğuna inanıyor. Eski oyuncu, 8 yıllık kalışı boyunca Old Trafford’da popüler bir isimdi ve bu mesajın, stoperin itibarı üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

Red Devils şu ana kadar berbat bir sezon geçirdi ve Maguire, bazı maliyetli hatalar yaptığı uzun süreli kötü form büyüsü nedeniyle eleştirildi. konuşurken atletikVidic, düzenli olarak oyun oynamamanın oyuncuya fayda sağlayabileceğini ve dengesini bulmasına yardımcı olabileceğini öne sürdü.

“Her oyuncunun kariyerinin bir döneminde form sorunu vardır, ben yaşadım ve Maguire’ın bu sezon en iyi durumda olmadığı açık. Bence birkaç şey yapabilirsiniz ve bunlardan biri de her maçı sizin gibi oynamamak.” tekrar form bulmaya çalışın ve güven kazanın.”

Eski Manchester United menajeri Ole Gunnar Solskjaer ve geçici patron Ralf Rangnick, oyuncuyu defalarca savunmaya çalıştı, ancak kendi davasına yardımcı olmadı.

“Bir teknik direktör onu Premier Lig’de çok fazla olmadığı için daha kolay maçlarda oynayabilir ve daha zor maçlara çıkarabilir. Oyuncunun sahada tekrar güçlü ve güçlü hissetmesi gerekiyor, şimdi olduğu gibi değil. onun için olmuyor.” Vidic ekledi.

Beş kez Premier Lig kazananı, Maguire’ın menajere karşı dürüst olabileceğine ve aklını doğru yola sokmak ve karanlıktan uzaklaşmak için biraz izin isteyebileceğine inanıyor. Sırp, bunun kendisi için çalıştığını ve İngiltere enternasyonali için de işe yarayabileceğini öne sürüyor.

“Bu kadar baskı altındayken iyi oynamak zor çünkü insanlar senin hata yapmanı bekliyor. Bir oyuncunun koçuna sahada kendini iyi hissetmediğini söylemesi sorun değil. ‘Bana biraz ara verin, yeniden gruplaşmam ve iyi antrenman yapmam ve sonra tekrar oynamam için bana birkaç hafta verin’ derse. United için bazı korkunç maçlar oynadım ve huzurumu bulmam ve yeniden büyümem gerekiyordu.”

Old Trafford kulübü için toplam 140 maçta forma giydi, ancak 80 milyon sterlinlik fiyat etiketini haklı çıkaramadı.


Manchester United, Everton’da kritik puanları düşürdü

Red Devils, Cumartesi günü küme düşme yarışmacıları Everton ile yüz yüze geldikleri için Goodinson Park ziyaretlerinde bir kez daha vasatın altındaydı. Güvende kalmak için umutsuzca savaşan bir takıma karşı üç puanı alarak ilk dört yarışında biraz ivme kazanmak için harika bir fırsattı.

Ancak Manchester United fırsatı kaçırdı ve ne yazık ki bu sefer tam anlamıyla tekrar ateş hattına yakalanan Maguire oldu. Anthony Gordon, topun düşmesinin ardından kaleye şutunu çekti ve bu, David De Gea’nın topun ağlara süzülmesini çaresizce izlerken 29 yaşındaki oyuncudan bir sapma oldu.

“Ronaldo, Manchester United için başlattığı hiçbir maçı kaybetmedi.” Maguire: Onu küçük düşürmem gerekiyordu. Burada United’da tevazu bizi bir arada tutar gurur değil #EVEMUN

Oyunun geri kalanında, Toffees fırsat bulduğunda saldırdı ama aynı zamanda büyük bir inançla liderliği savundu. Maçın son dakikalarında Manchester United’ı eşitliği bozmak için cesetleri sahaya attılar ve haklı olarak üç puanı da aldılar.

Old Trafford takımı 31 maçta 51 puanla yedinci sırada ve dördüncü sıradaki Tottenham Hotspur’u altı puan geride bıraktı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/nemanja-vidic-urges-manchester-united-to-drop-star-from-starting-xi?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın