Neil Warnock, 42 ​​yıllık menajerlik ve 16 kulüpten sonra 73 yaşında futbolu bıraktığını duyurdu | Futbol HaberleriNeil Warnock, 42 ​​yıllık menajerlik ve 16 kulüpten sonra 73 yaşında futbolu bıraktığını duyurdu | Futbol Haberleri

Efsanevi futbol menajeri Neil Warnock, 42 ​​yıllık yönetimden sonra futbolu bıraktığını açıkladı ve Sky Sports’a devam etmek için “doğru zaman” olduğunu söyledi.

Warnock, futbolu bıraktığını doğruladı futbol cumartesi Kasım 2021’de ayrılmadan önce en son Şampiyona tarafı Middlesbrough’u yönetti.

Toplamda Warnock, menajerlik kariyeri boyunca 1.600’den fazla maç yönetti, rekor sekiz Football League terfisi kazandı ve Sheffield United, Queens Park Rangers ve Cardiff’i Premier Lig’e taşıdı. Ayrıca İngiliz profesyonel futbolunda yönetilen en fazla oyun rekorunu elinde tutuyor.

“Sadece doğru zaman olduğunu düşündüm, gerçekten, sezonun sonuna doğru geliyor, o zamana kadar gerçekten alacağınız bir iş yok” dedi. Gökyüzü sporları. “Gerçekten iyi bir koşu yaptım. Yıllardır yapmadığım şeylerden zevk alıyorum, ailemle, köpeklerimle çokça vakit geçiriyorum ve ben de bisiklet sürmeye başladım.

Coşkunun gittiğini söylemiyorum, bunu kaybetmedim ama sağlık konusunda mücadele eden bazı arkadaşlarımı gördüğümde, ailenizin biraz daha zaman geçirmesine izin vermeniz gereken bir zaman geliyor. , özellikle eşim Sharon.

“Yönetici olduğunuzda çok bencilsiniz, ister yüksek ister düşük olsun, işinizi eve götürüyorsunuz ve eşiniz ve çocuklarınız için çok zor.

“Bir maçı kazandığınızda bitiş düdüğünü tekrarlamak zordur, normal hayatta böyle bir şey yoktur ve bu durumda tekrar o vızıltıyı almayacağınızı anlamalısınız. Ama ben bir şey yapıyorum. tiyatroda birkaç akşam ve sanırım onlardan önce hala gergin olacağım!”

Warnock, yöneticilik kariyerine 1986/87’de Scarborough’u Futbol Ligi’ne götürmeden önce Gainsborough Trinity ve Burton Albion ile başladı. Oradan Notts County’yi arka arkaya promosyonlara ve 1991/92 için Birinci Lig’e götürdü.

1994/95’te Huddersfield ile play-off oynayarak üçüncü Futbol Ligi terfisini kazandı, bir yıl sonra Plymouth ile dördüncüyü eklemeden önce Wembley Stadyumu’na ilk gezileriyle taçlandı. Premier Lig yönetiminden ilk kez 2005/06’da çocukluk kulübü Sheffield United’ı en üst sıraya taşıdığında ve 2010/11’de QPR ile geri döndüğünde yaşadı.

Belki de en etkileyici üst uçuş promosyonu, geçen yılın sonunda bıraktığı Middlesbrough’a taşınmadan önce sondan bir önceki rolü olduğu kanıtlanacak olan 2017/18’de beklenmedik Cardiff City ile geldi.

Neil’i Eylül’de memleketi Sheffield’de sahnede görmek için buradan bilet alın.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12586008/neil-warnock-announces-retirement-from-football-aged-73-after-42-years-in-management-and-16-clubs

Yorum yapın