Neden ‘sessiz güç merkezi’ Marina Granovskaia’nın çıkışı Chelsea’de hissedilecek | Futbol Haberleri


“Sessiz bir güç merkezi”, Marina Granovskaia’yı kendisi deneyimlemeden önce bir dizi menajerden onun müzakere yeteneğini duymuş olmakla etiketleyen bir üst düzey spor direktörü etiketidir.

Roman Abramovich’in güvendiği teğmeni, günlük ilişkileri kontrol ettiği ve transfer şefi olduğu Chelsea’den ayrıldı ve kulüp için önemli bir kayıp oldu.

Rus-Kanadalı yönetici, Premier Lig’deki – ve muhtemelen Avrupa futbolunun – en etkili kadını oldu, ancak son derece özel ve hiçbir zaman tanıtım yapmadı.

Chelsea’nin Abramovich’in zenginliğiyle desteklenen şaşırtıcı başarısı, Granovskaia’nın kararlarıyla şekillendi. Kulüp, 2007’de açılan ve Nike ile imzalanan kazançlı uzun vadeli sponsorluk anlaşmasında öğretici olan Cobham eğitim kompleksine taşındığında ipleri eline aldı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

On yıldan fazla Chelsea’ye hizmet ettikten sonra, kulüp Marina Granovskaia’nın yerini nasıl alacak?

Granovskaia, Chelsea’nin yetenekli gençleri için bir geliştirme merkezi olarak görev yapan Hollanda kulübü Vitesse Arnhem ile ilişki kurmanın anahtarıydı.

Zor bir anlaşma yapma yeteneği Stamford Bridge tarafının satışlarında görülebilir – Real Madrid, sözleşmesinin son yılında Eden Hazard için ikramiyeler dahil 130 milyon sterlin ödemeyi kabul etti – ve lig lideri statüsünde çıkışlardan elde edilen karlarda.

Chelsea direktörü Marina Granovskaia (solda) ve başkan Bruce Buck'ın (sağda) takımda kalmaları pek olası değil.
Resim:
Granovskaia (solda) ve başkan Bruce Buck (sağda) kulüpten ayrılmaya hazırlanıyor

Diğer kulüpler, özellikle Liverpool, Chelsea’nin inanılmaz derecede iyi satış yapan mini işine girdi.

Granovskaia’nın ayrılışı kulübün her alanında hissedilecek ve manşetlere hiç aldırış etmese de futbol bağlamında büyük beğeni toplayacak.

Granovskaia’nın Abramovich ile ilişkisi

Milyarderle ilk kez 1997’de Rus petrol şirketi Sibneft’i devraldığında tanışan Abramovich, yirmi yılı aşkın bir süredir Abramovich’in en yakın müttefiklerinden biri.

Moskova Devlet Üniversitesi’nden mezun olan Granovskaia, oligarkın 2003 yılında Chelsea’yi satın almasıyla Londra’ya taşındı ve bir kaynağın dediği gibi “kafasının içindeki ses” oldu.

Chelsea’nin kısa süre önce onaylanan yönetim kurulu üyeleri

Behdad Eghbali ve Jose E. Feliciano (Chelsea’nin ortak kontrol eden sahipleri ve Clearlake Capital’in kurucu ortakları ve yönetici ortakları)

Mark Walter (Chelsea’nin ortak sahibi, Guggenheim Partners’ın kurucu ortağı ve CEO’su, Los Angeles Dodgers, Los Angeles Lakers ve Los Angeles Sparks’ın sahibi)

Hansjorg Wyss (Chelsea’nin ortak sahibi ve Wyss Vakfı’nın kurucusu)

Jonathan Goldstein (Chelsea’nin ortak sahibi, Cain International’ın kurucu ortağı ve CEO’su)

barbara charone (MBC PR’nin direktörü ve kurucu ortağı)

Lord Daniel Finkelstein OBE (The Times’ın köşe yazarı ve eski genel yayın yönetmeni)

James Pade (Clearlake Capital’in ortağı ve genel müdürü)

Abramovich, kulüple ilgili tüm konulardaki tutumuna saygı duydu ve 2013 yılında yönetim kuruluna katılarak dört plc direktöründen biri oldu.

Granovskaia ile Chelsea’nin eski sahibi arasındaki bağ, Granovskaia’nın ayrılmasına neden oldu. Abramovich’e olan bağlılığı devam ediyor ve yeni koruyucular – Todd Boehly ve Clearlake Capital tarafından yönetilen bir konsorsiyum – yeni bir vizyon uygulamak için sorumlu kendi adamlarını istiyor.

Chelsea fikstürü: Lampard’ın Everton’ı önce, ardından Spurs

Chelsea, 2022/23 sezonuna canlı yayında Frank Lampard’ın Everton’ına yaptığı geziyle başladı. Gökyüzü sporları Londra’daki rakipleri Spurs’ü ilk iç saha maçlarında ağırlamadan önce.

Thomas Tuchel’in tarafı, Tottenham’ın bir hafta sonra Stamford Bridge’i ziyaret etmesinden önce, 6 Ağustos’ta Goodison Park’ta Blues efsanesi Lampard ile yeniden bir araya geliyor, 17:30’da.

Chelsea 17 Eylül’de Batı Londra’da Liverpool’u, 22 Ekim’de Manchester United’ı ve 5 Kasım’da Arsenal’i ağırlayacak.

Dünya Kupası için bir aylık aradan önceki son maçları Newcastle’da ve yeni terfi eden Bournemouth’a karşı Boxing Day’de kampanyalarına devam ediyorlar.

Chelsea, 25 Şubat’ta Tottenham’a ve 29 Nisan’da Arsenal’e gidiyor, ikincisi, sezonun sondan bir önceki hafta sonu deplasmanda Manchester City ve son gün evinde Newcastle dahil olmak üzere son beş maçın bir tampon başlangıcı ile.

Sky Sports ile yaz transfer dönemini takip edin

Transfer dönemi kapanmadan bu yaz kimler hareket edecek? 1 Eylül 23:00?

Özel Transfer Merkezi blogumuzdaki en son transfer haberleri ve söylentileri ile güncel kalın. Gökyüzü sporları’ dijital platformlar. Ayrıca girişleri, çıkışları ve analizleri de takip edebilirsiniz. Gökyüzü Spor Haberleri.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12638571/why-quiet-powerhouse-marina-granovskaias-exit-will-be-felt-at-chelsea

Yorum yapın

SMM Panel