“Neden Bel’Veth’i sinirlendiriyoruz?” League of Legends geliştiricisi yaklaşan void jungler nerfs hakkında açılıyor


Bel’Veth, League of Legends yama 12.12’de önemli sayıda güncelleme alacak. Riot Games, kitini dengelemeye ve rekabetçi metadaki yerini sağlamlaştırmaya çalışacak.

Değişikliklerinden bahseden yama önizlemesi, oyuncular için oldukça sürpriz oldu. Bel’Veth, dereceli çöpçatanlıkta pek iyi vakit geçirmedi ve lansmanının ilk günlerinde çok düşük bir kazanma oranının tadını çıkardı.

Bel’veth’i neden sinirlendiriyoruz? Yetenekli/elit oyunda kazanma oranı %37’den başlamasına rağmen %50’ye ulaşmaya başlıyor. Ortalama MMR kazanma oranı %55’tir. Hepsi hala gün geçtikçe tırmanıyor. Sadece 1 hafta forma giyen bir şampiyon için bu oldukça güçlü.

Yakın tarihli bir tweet’te Riot August, void jungler’ın yaklaşan değişikliklerinden bahsetti. Kazanma oranı başlangıçta çok düşükken, oyuncular onun kitine daha fazla alışınca ortalama MMR’sinin önemli ölçüde arttığını belirtti.

Geliştiriciye göre:

“Yetenekli/elit oyunda %37’den başlamasına rağmen kazanma oranı %50’ye ulaşmaya başlıyor. Ortalama MMR kazanma oranı %55’tir. Hepsi hala gün geçtikçe tırmanıyor. Bu, sadece 1 hafta forma giyen bir şampiyon için oldukça güçlü.”

Bu nedenle League of Legends yama 12.12’de Bel’Veth için planlanan güncellemeler doğrudan bir nerf olmayacak. Genel olarak küçültülecek olsa da, kitinin bazı kısımları önemli ölçüde güçlendirmeler alacak.


League of Legends 12.12 yamasıyla gelen tüm Bel’Veth değişiklikleri

Bir sonraki yama için Bel’Veth nerfleri/ayarları. Düşük MMR’da çok güçlü.

League of Legends geliştiricilerinin Bel’Veth’in kiti için planladığı değişiklikler listesine geçmeden önce, ön notların belirsiz olduğunu belirtmek önemlidir.

Riot Games, onları resmi olarak göndermeden önce PBE sunucusunda test edeceğinden, bahsedilen güncellemeler önümüzdeki hafta tamamen son yamaya ulaşmayabilir.

Bel’Veth değişiklikleri

Temel İstatistikler:

  • AA aralığı: 125 >>> 175
  • HP yenileme: 8,5 +8.5/lvl >>> 7 + 7/lvl

Pasif:

  • Yığınların değeri: %0,25-%1,25 AS(18 lvl’ye göre) >>>%0,28-1% AS (lvl13’e göre) —-canlı olarak 1%@14’e ulaşır
  • Artık büyük minyonlardan istif kazanabilir

Q:

  • Q’nun isabet halinde R’nin gerçek hasarının iki kat hasar vermesine neden olan bir hata düzeltildi

E:

  • Vuruş başına hasar: 8-20 > > > 8-16

youtube kapağı

R:

  • Patlamada eksik can hasarı: %25-35 >>> %25
  • Bonus AA aralığı: 50-100 >>> 50
  • Void remora sağlığı: %70 >>> %50-70
  • Bel’Veth’in, gerçek formundayken boş bir destansı mercanı yutması durumunda R’nin ilave sağlığını kaybetmesine neden olan bir hata düzeltildi.

Riot’un kitine getirmek istediği değişikliklere bakılırsa, Bel’Veth’in doğrudan bir nerf almayacağı açık. Yeteneklerinin birçoğu önemli ölçüde azaltılacak olsa da, otomatik saldırı menzili ve yüklerin değeri çok sayıda güçlendirme görecek.

League of Legends 12.12 yaması önümüzdeki hafta yayınlanacak. 22 Haziran 2022 tarihinde sunuculara düşmesi bekleniyor.


Rachel Syiemlieh tarafından düzenlendi




Kaynak : https://www.sportskeeda.com/esports/news-why-nerfing-bel-veth-league-legends-developer-opens-upcoming-void-jungler-nerfs?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir