“Ne hikaye olurdu” – Alan Shearer, Katar’da yapılacak 2022 FIFA Dünya Kupası’nı kimin kazanacağını tahmin ediyor


Eski İngiliz forvet Alan Shearer, Lionel Messi’nin Arjantin’i Katar’da yapılacak 2022 FIFA Dünya Kupası’nda zafere götürmesi için destekledi.

Shearer, Paris Saint-Germain adamının gelmiş geçmiş en büyük oyuncu olduğunu ve Dünya Kupası kupasını kazanmanın tartışmayı da mühürleyeceğini iddia etti.

Arjantin, tüm yarışmalarda 36 maçlık yenilmezlik serisinde olduğu için Katar turnuvasına kusursuz bir formla giriyor. Geçenlerde 16 Kasım’daki ısınma maçlarında BAE’yi 5-0 yendiler.

Shearer, kendisinin söylediği gibi, 18 Aralık’taki finalden sonra Messi and Co.’yu kazanmanın kesinlikle kupayı kaldıracağına inanıyor. BBC Spor:

“Arjantin. Dünyanın en iyi oyuncusu Lionel Messi için harika bir çıkış yolu olacak. Onun için belirleyici bir an olabilir – muhtemelen şimdiye kadar gördüğümüz en iyi oyuncuydu, ama olan şey bu. Onunla Diego Maradona arasında bir karşılaştırma yapıldığında, onun Dünya Kupası’nı hiç kazanmamış olması her zaman alay konusu olmuştur.”

Ekledi:

“Bunu kazanırsa, bu tartışmanın sonu olurdu – ve ne hikaye olurdu.”

Bu belki de Messi’nin şu anda 35 yaşında olduğu için FIFA Dünya Kupası’nda bir oyuncu olarak son görünüşü olacak. 2014’te La Albiceleste’yi finale taşıdı ama Almanya’ya kaybetti.

Arjantin, 2022 FIFA Dünya Kupası kampanyasına 22 Kasım’da C Grubu’nda Suudi Arabistan ile karşılaşarak başlayacak. Daha sonra 26 Kasım’da Meksika ve 30 Kasım’da Polonya ile karşılaşacak.


Rio Ferdinand, 2022 FIFA Dünya Kupası’nı kazanmak için Brezilya’yı destekliyor

Yine BBC Sport’ta konuşan eski İngiltere defans oyuncusu Rio Ferdinand, FIFA Dünya Kupası kupasını kaldırmak için Arjantin’in rakibi Brezilya’yı destekledi.

dedi ki:

“Brezilya’nın kadrosunda derinlik ve deneyim de var – takımlarının omurgasında olduğu gibi, bir şeyler kazanma deneyimi var.”

Le Selecao, FIFA Dünya Kupası’na gelirken de iyi temas halinde ve yıldızlarla dolu bir kadroya sahip. Neymar Jr., Vinicius Jr., Richarlison, Casemiro ve Gabriel Jesus gibi isimler zafere giden yolda kendi taraflarına yardım etmeye çalışacak.

G Grubu’nda elenen Brezilya, 24 Kasım’da Sırbistan ile karşılaşacak. Daha sonra 28 Kasım’da İsviçre ve 2 Aralık’ta Kamerun ile karşılaşacaklar.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-what-story-be-alan-shearer-predicts-will-win-2022-fifa-world-cup-qatar?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir