NBA playofflarında en yüksek kariyer skor ortalamasına sahip 3 aktif oyuncunun listelenmesi


NBA playoffları, süper yıldızları efsanelerden ayıran bir aşamadır. Açıkçası, sezon sonrası her turdaki her maçın mirasından gerçekten bahsedemeyiz, ancak medyadaki birçok kişi için kesinlikle ortak bir alan. Yine de, basketbol yetenekleri ve kontrol baskısı açısından, playofflar birçok sporcu için gerçekten farklı bir zihniyet gösteriyor.

NBA’de yüksek seviyede gol atmak, her oyuncunun sahip olmadığı benzersiz bir yetenektir. Elbette, her birinin bir takım dinamiği içinde farklı bir rolü vardır. Ancak sürekli olarak gol atması istenen kişiler takımın birçok maçının sonucunda büyük bir sorumluluğa sahiptir.

Playoff tarihinde Michael Jordan, bir golcünün takımı için neler yapabileceğinin tartışmasız en büyük simgesi ve örneğidir. Jordan, normal sezonda (maç başına 30,1 sayı) kariyer skor ortalamasında tüm zamanların lideri ve aynı zamanda playoff tarihinde tüm zamanların lideri (33.4 sayı).

Playofflarda en yüksek kariyer puanı ortalamasına sahip ilk üç aktif oyuncu

Ancak bu liste sadece aktif oyuncuları içerecektir. Bu bağlamda, Dallas Mavericks yıldızı Luka Doncic, sezon sonrası kariyerine olağanüstü bir başlangıç ​​yaptı ve yakın zamana kadar Ürdün ortalamasının önündeydi.

Bu makale size playoff tarihindeki en yüksek kariyer skor ortalamasına sahip üç aktif oyuncuyu verecek.

Lafı fazla uzatmadan bir göz atalım.


3: LeBron James

LA Lakers'tan LeBron James
LA Lakers’tan LeBron James

LeBron James, yalnızca uzun ömürlülüğü veya gerçek olmayan normal sezon başarıları nedeniyle GOAT konuşmasında değil, esas olarak playoff başarıları için.

James, 10 NBA Finalinde oynadı ve kendi adına dört şampiyonluk ve dört Finaller MVP ödülüne sahip. Ayrıca, playoff tarihinde oynanan çoğu oyun ve puan rekorunun sahibidir.

youtube kapağı

Kolayca tahmin edebileceğiniz gibi, diğerlerinden daha fazla oyun oynamak, yüksek puan ortalamasına sahip olmak açısından her zaman yardımcı olmuyor. Ancak bu, kariyerinde gerçekten bir rol oynamıyor.

“The King” 266 playoff maçı oynadı ve ortalama 28.7 sayı ortalaması tutturdu. Playoff skor ortalamasında ilk 15 aktif oyuncu arasında, sadece üçü en az 100 oyun oynamıştır. Kevin Durant (155 maç) James’e en yakın oyuncu (266).


No 2: Kevin Durant

Brooklyn Nets'ten Kevin Durant
Brooklyn Nets’ten Kevin Durant

İki kez şampiyon ve iki kez Finaller MVP’si olan Kevin Durant’ın playofflardaki mirası, aktif oyuncular arasında sağlam. Ancak, sezon sonrası kariyeri boyunca bazı mücadeleler için kesinlikle çok eleştiri alıyor.

Yine de KD, playofflar sırasında NBA tarihinin en skorer oyuncularından biri olarak ününü korudu. Durant, 27,1 sayı ortalaması ile lig tarihinde lig tarihinde dördüncü ve aktif oyuncular arasında ilk sırada yer alıyor.

Durant, sezon sonunda 29.4 sayı ortalaması tutturarak lig tarihinin en iyi dördüncü ve aktif oyuncular arasında en ikinci ikinci sırada yer alıyor.


1: Luka Doncic

Dallas Mavericks'ten Luka Doncic
Dallas Mavericks’ten Luka Doncic

Luka Doncic’in Dallas Mavericks’i 2022 sonrası sezonda hala hayatta, bu da bu listenin değişebileceği anlamına geliyor. Yine de Sloven yıldız, henüz yeni başlamasına rağmen kariyerindeki 20 playoff maçında yıldız oldu.

Favori LA Clippers’a karşı önceki iki ilk tur eşleşmesi, Doncic’in hücumda ne kadar inanılmaz olabileceğini ve sahnenin onun için ne kadar büyük olmadığını gösterdi.

youtube kapağı

Dallas’ı ilk kez ikinci tura çıkardığına göre, Doncic’in hücumda takım arkadaşlarına biraz daha güvenmeye başladığını da görüyoruz. Bu, çoğu büyük golcünün sezon sonrası büyümeleri sırasında geçmesi gereken bir şey.

Doncic, sezon sonu kariyerinde 32,8 sayı ortalaması ile oynuyor. Bu, aktif oyuncular arasında en iyisi ve oynanan oyunlar açısından bir ayrım yapmazsak lig tarihinin ikinci en yüksek seviyesi.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/listing-3-active-players-highest-career-point-per-game-average-nba-playoffs-lebron-james?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın