NBA Insider, Kyrie Irving’in Kevin Durant’tan önce takas edilebileceğine inanıyor


ESPN’nin kıdemli NBA oyuncusu Adrian Wojnarowski, Brooklyn Nets’in Kyrie Irving’i Kevin Durant’a karşı takas etme olasılığını değerlendirdi. Yakın zamanda Nets’in her ikisinin de alım satımına açık olduğu bildirildi.

Kyrie Irving, sözleşmesinin son yılına girdikten sonra, Durant’in bir takas talep etmesinin ardından takas görüşmelerine hızla dahil oldu. Durant, tercih ettiği yerlerin, kendi konferanslarında en çok kazanan takımlar olan Phoenix Suns veya Miami Heat olduğunu bildirdi. Durant’in hala Irving ile oynamak istediği ancak Brooklyn Nets ile oynamadığı bildiriliyor.

Bir hafta önce LA Lakers ve Nets, All-Star guardlarını değiştirmeyi tartıştı. Irving-LeBron James yeniden bir araya gelebilir mi? Kimse tam olarak bilmiyor. Ancak, diğer takımların ilgisizliği nedeniyle, Nets fırsatı değerlendirebilir ve karşılığında Russell Westbrook’u alabilir. “NBA Today” programında Wojnarowski bunun nasıl mümkün olduğunu açıkladı:

youtube kapağı

Irving’in takas edilip edilmeyeceği sorulduğunda Woj, “Bu mümkün,” dedi. Nets, geçen hafta Lakers ile nişanlandı.

Wojnarwowski dedi

Lakers’ın yapmak istediği, Brooklyn’in yapmak istediği bir anlaşmanın olduğu bir yere geldilerse, Brooklyn bunun zamanlamasını ölçmeli.”

Nets, Irving ile aktif olarak ilgilenen tek takım olan Lakers ile bir anlaşma yapmak için elinden geleni yapıyor. Ancak Lakers’ın anlaşmaya bazı draft seçimlerini eklemekte tereddüt etmesi nedeniyle henüz hiçbir şey olmadı.


Kyrie Irving’in Brooklyn Nets ile olan koşusu eziciydi

Brooklyn Nets, Kyrie Irving'i koruyor
Brooklyn Nets, Kyrie Irving’i koruyor

Brooklyn Nets, çok fazla drama neden olduktan sonra Kyrie Irving’i göndermek istiyor. Sadece üç yıl sonra, organizasyon Irving ile birlikte görünüyor.

2019’da, şampiyonluk için rekabet etme şansı için dört yıllık 136 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladılar. Onun imzasıyla, Golden State Warriors için bir imza ve takas talep etmesi için Kevin Durant’i öne çekmeyi başardılar.

İlk sezonunda, yedi kez All-Star’ı omuz yaralanması nedeniyle 20 maçla sınırlıydı (Durant, Aşil tendonu yaralanmasından sonra iyileşti). Irving’in ikinci sezonu, 54 maç oynadığı ve All-Star seçildiği için büyük bir başarıydı. Playoffların ikinci turunda Milwaukee Bucks’a elendiler.

youtube kapağı

Geçen sezon birçok saha dışı sorun su yüzüne çıktı. Irving’in COVID-19 aşısını alma konusundaki isteksizliği, oyunlarının çoğunda oynamasını engelledi. Oynamasına izin verildiğinde, işe aldıkları üçüncü yıldız olan James Harden’ın zaten yeterince yıldızı vardı.

Bunun üzerine, Durant’in dizindeki sakatlık 3-17’lik bir kaymayı tetikledi ve playofflarda birlikte mücadele ettiler. Boston Celtics, Brooklyn’i ilk turda süpürdü.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/rumor-nba-trade-rumors-nba-insider-believes-kyrie-irving-traded-kevin-durant?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir