NBA içeriden biri Kyrie Irving-Russell Westbrook takasının sonunda gerçekleşeceğine inanıyor


ESPN’den Brian Windhorst, “Get Up” programında Kyrie Irving-Russell Westbrook takasının büyük olasılıkla meyve vereceğini söyledi.

Bir hafta önce Irving, takım arkadaşı Kevin Durant’ın takas talep etmesi üzerine takas spekülasyonlarına konu olmuştu. Brooklyn Nets, Irving için takas yapacak talipleri bulmakta zorlanıyor. Aşı durumu, saha dışı drama ve bazen siyaset nedeniyle son yıllarda değeri düştü. Ancak bu, LA Lakers’ın Nets ile temas kurmasını engellemedi.

Lakers ve Nets, “Russell Westbrook-Kyrie Irving paketi” etrafında dönen ticaret görüşmelerinde aktif olarak yer alıyor. @ChrisBHaynes

Lakers, Westbrook’u bir yıl daha tutmakta tereddüt ediyor ve onun yerine geçmekle ilgilendiklerini ifade ettiler. Her iki yıldız da sözleşmelerinin son yılına girmeyi seçti ve hayal kırıklığı yaratan sezonlardan geri dönmeye çalışıyor.

Lakers, Irving için kumar oynamakla ilgilenen tek takım ve ona LeBron James ile yeniden bir araya gelme şansı veriyor. Perşembe günü, Irving LA Sparks maçına katıldı ve daha fazla spekülasyona neden oldu.

youtube kapağı

Windhorst, “Gerçek şu ki, Kyrie Irving için pazar çok dar” dedi. “Beş dakika harcayabilirsiniz ya da beş saatinizi buna bakarak geçirebilirsiniz ve tek bir cevaba ineceksiniz. Tek takım Los Angeles Lakers.”

Windhorst dedi ki:

“Bence bu sonunda olacak, ama bence yol boyunca bir kavga olacak.”

Şu an itibariyle ticaretle ilgili bir gelişme yok. Bununla birlikte, her iki takım da süper yıldızlarını takas etmekle meşgul ve hala şampiyonluk için mücadele etmek istiyor.


Kyrie Irving ile takas Lakers için çok riskli olacak

Brooklyn Nets, Kyrie Irving'i koruyor
Brooklyn Nets, Kyrie Irving’i koruyor

LA Lakers, geçen sezon başarısız deneyleri için büyük bir konu haline geldi, 33-49’a çıktı ve zorlu Batı Konferansı’nı 11. bitirdi. Bazıları, sezonun büyük bölümünde yıldızları Anthony Davis’i almadıklarını iddia etse de, bu hala yeterli bir bahane değil.

Brooklyn Nets ile Irving dramadan çekinmedi. COVID-19 aşısını almayı reddetmesi, sezonun büyük bir bölümünü kaçırmasına neden oldu. Irving sadece 29 maçta 27.4 sayı, 5.8 asist ve 4.4 ribaund ortalamaları tutturdu. Bunun da ötesinde, Irving’in sosyal medyayı kullanması büyük bir tartışma konusuydu ve analistler genellikle yıldızın söylediklerini çürütmeye çalışıyorlardı.

youtube kapağı

Lakers şampiyonluğa giden bir yol seçiyorsa, bir ton drama çeken başka bir yıldız eklemek mantıklı olmaz. Irving gerçekten yetenekli ve yetenekli olsa da, saha dışı drama çekme eğilimi Lakers’ın organizasyonu için büyük bir sorun olabilir.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi




Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/rumor-nba-trade-rumors-nba-insider-believes-kyrie-irving-russell-westbrook-trade-will-eventually-happen?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir