NBA Finalleri: Stephen Curry ve Warriors, devasa üçüncü çeyreğin ardından 2. Oyunda Celtics’i seriye indirdi | NBA Haberleri


Golden State Warriors bu sefer ayağını gazdan çekmeyecekti ve bundan daha da fazlası, üçüncü çeyrek koşularının Boston Celtics için son derece önemli olduğundan emin oldular.

1. Oyunda, oyunu bir düzine kaybederek bitirmeden önce dördüncüye giren bir düzine tarafından yönetildiler. Pazar gecesi 2. maçta, Stephen Curry başka bir ilham verici performans sergiledi – bu sefer takım arkadaşlarının çok daha büyük bir desteğiyle – ve seriyi 107-88’lik bir galibiyetle tamamladılar.

Curry 29 sayı, 6 ribaund, 4 asist ve 3 top çalma ile artı-24’te oynadı.

Boston ilk yarıda yayın ötesinden yüzde 50’den fazla şut çekmesine rağmen, ev sahibi Curry’nin yarıdan hemen önce zili şık bir şekilde yenmesi sayesinde molaya iki sayılık önde girdi. Oyunun sonunda, bu yüzde 40’ın biraz üzerine düştü.

Celtics, The Jays’in erken saatlerinde büyük bir skorla harekete geçti, Jayson Tatum ilk maçta 13 sayı attı – 1. Maçın tamamında başardığından daha fazla – ve Jaylen Brown da 13 sayılık bir ilk çeyreğe başladı ancak hızla yavaşladı. sonra ve sadece 17 puanla tamamladı. Tatum, 3 sayılık noktadan 9’da 6’ya gitti ve All-NBA ilk takımı için daha iyi bir skor gecesinde 28’e ulaştı.

Tatum ayrıca, daha önce 1984’te Larry Bird’ün elinde olan (27 yaşındayken Tatum 24 yaşındaydı) tek bir sezon sonunda 500 veya daha fazla puan kaydeden en genç Celtics oyuncusu olma özelliğini de iddia etti. Gerçi bu onun için şu anda önemli olmayacak.

Celtics, hücumda ve savunmada ikinci yarıda dağıldı ve oyun boyunca top kaybı yaşadılar. Warriors’ın Boston için sadece 15 puana karşılık kaydettiği 33 puanlık ciro, muhtemelen oyundaki en önemli istatistiklerden biriydi.

Dahası, Warriors San Francisco’daki 2. Oyunda topun her iki tarafında da cevaplar aldı.

Golden State Warriors guardı Jordan Poole, solda, 2. maçta Boston Celtics'e karşı gol attıktan sonra guard Stephen Curry ile kutluyor
Resim:
Golden State Warriors guardı Jordan Poole, solda, 2. maçta Boston Celtics’e karşı gol attıktan sonra guard Stephen Curry ile kutluyor

Bunların bir kısmı Warriors’ın yaptığı ayarlamalara bağlıydı. Golden State, ikinci çeyreğe, Jordan Poole’u Steph Curry’nin olmadığı dakikalarda götürmek için Nemanja Bjelica’nın merkezde de dahil olduğu tüm hücum oyuncuları kadrosuyla başladı. Poole toplamda 17 sayıya çıkarken bazı büyük kovaları vurduğunda kesinlikle işe yaradı.

Warriors ayrıca, her zamanki harekete dayalı hücumlarının aksine, hücumda daha fazla pick-and-roll ve izolasyon oynuyorlardı. Curry’nin ritmini empoze etmeyi başarması da Boston için istikrarsızlaştırıcı bir etki yaptı.

Savunmada, Warriors tonu erken belirledi ve boyunca kilitli kaldı, tutarlı bir uyum ve odak sergileyerek 1. Oyunda eksik olan bir birim olarak odaklandı. NBA Finallerini yaparken Chase Center seyircisinden Gary Payton II da ayakta alkışlandı. İlk çıkışını, sakatlıktan döndükten sonra dizi açılışında oynamadıktan sonra yaptı.

Bu sefer üçüncü çeyrekte Celtics’i toparlanamayacak kadar gömdüler. Curry bazı güzel üçlüklere imza attı ve Poole, 23’te dördüncü sıraya girerken liderliği bırakan devasa bir yarı saha zili de dahil olmak üzere iki geç üçlük attı.

Udoka’nın dördüncü sıradaki yedek kulübesini boşaltması uzun sürmedi ama Steve Kerr’in Klay Thompson’ı orada tuttuğu çok şey söyledi. Oyunu sahadan 4’te 19’luk ve yayın ötesinden 8’de 1’lik şutlarla bitirdi. Onun mücadeleleri izlenmesi gereken bir şey.

Yine de Warriors, 1. Oyundaki yenilginin ardından şampiyonların yaptığı gibi yanıt verdi. Gökyüzü sporları Çarşamba gecesi geç saatlerde.

bu NBA Finalleri (TV listeleri burada) bu hafta Sky Sports’ta devam edin, canlı eylemi izlemek için abone olun.




Kaynak : https://www.skysports.com/nba/news/12040/12628543/nba-finals-stephen-curry-and-warriors-demolish-celtics-in-game-2-to-level-series-after-colossal-third-quarter

Yorum yapın

SMM Panel