NBA Finalleri 2. Maç: Savaşçılar bir kez daha geri dönebilirlik göstermeli | NBA Haberleri


Oyun 1’de Boston direncini gösterdi. Şimdi, 2. Oyunda Golden State cevap verme şansı elde ediyor.

Son iki ayda, NBA’de hiçbir takım Celtics ve Warriors’tan daha fazla geri dönebilirlik göstermedi. En son örnek Perşembe gecesi, Celtics’in 15 sayılık farkı silmek ve NBA Finalleri’nin 1. maçını 120-108 kazanmak için göz kamaştırıcı bir 48-18 serisi geride bırakmasıyla geldi.

Bu, Boston’ın bu playofflarda beşinci çift haneli geri dönüşüydü. Daha fazlasına sahip olan tek takım, bu sezon altı ralli ile Golden State.

Şimdi sıra Warriors’ta, Pazar gecesi Boston Celtics’e karşı 2. Maça hazır. Sky Sports Arena & Main Event’de canlı.

Dubs, iki aydan fazla bir süredir arka arkaya maçları bırakmadı ve – üçlünün birlikte sadece 20 maçta oynadığı belirtilmelidir – bu sezon henüz Stephen Curry, Draymond Green ile ardı ardına maç kaybetmediler. ve Klay Thompson kadroda.

Curry, 1. Maçtan sonra “Bu seri,” dedi, “daha yeni başlıyor.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Boston Celtics, Golden State Warriors’a karşı kazandığı NBA Finalleri’nde 1. Maçtan öne çıkanlar

Warriors, 1. Maçta bir fırsatın kaçmasına izin verdiklerini biliyorlar. Boston’ın büyük rallisi – üçüncü çeyreğin 15 sonundan 15 gerilemeden dördüncü çeyreğin sonuna kadar – Golden State’in bu sezon dördüncü kez bir iç saha maçını kaybettiğini temsil ediyordu. en az 15 puan.

Diğerleri: Warriors, 28 Ekim’in ilk yarısında Memphis’i 19 sayı öndeydi, 16 Şubat’ta Denver karşısında üçüncü çeyreğin ortasında 16 sayı öndeydi ve Dallas’ı üçüncü çeyreğin 21 sayı önünde – ve son 9:59 kala 19 – öndeydi. 27 Şubat’a düşmeden önce.

Golden State Warriors forveti Draymond Green, NBA Finallerinin 1. maçında San Francisco'daki Boston Celtics'e karşı tepki gösterdi
Resim:
Golden State Warriors forveti Draymond Green, NBA Finallerinin 1. maçında San Francisco’daki Boston Celtics’e karşı tepki gösterdi

Golden State, kayıpların ardından Mart ayının başından bu yana 5-0; Boston, tesadüfen, kayıplardan sonra bu süre üzerinde 8-0. Ancak Golden State’in çabucak eski haline dönme eğilimi, Oyun 1’in mağlubiyetini takiben gümüş bir astar görevi gördü.

Warriors koçu Steve Kerr, “Beklediğiniz gibi adamlar hayal kırıklığına uğradı” dedi. “Ama yedi maçlık bir serinin bir nedeni var. Bence Boston’a kredi veriyorsunuz. Geldiler ve kazandılar. Harika bir dördüncü çeyrek oynadılar. İçeri geleceğiz, filmi izleyip nerede daha iyi olabileceğimizi göreceğiz. Ve biliyorsunuz, bu bir oyun. Yani, bir sonrakine geçiyorsunuz.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sky Sports uzmanı BJ Armstrong, NBA Finalleri’nin 1. Oyununda Golden State Warriors’ı arkadan yenmek için arkadan geldikten sonra Boston Celtics’in dördüncü çeyrek performansını selamladı.

2. maç, teknik olarak Golden State için mutlaka kazanılması gereken bir maç değil.

Ancak gerçek şu ki, Pazar günü Warriors’ın bu playofflar boyunca ateşle dövülmüş bir Boston takımına karşı ciddi bir belaya sahip olacağı başka bir kayıp.

Yollarını bir düşünün: 1. Turda Kevin Durant ve Kyrie Irving liderliğindeki bir Brooklyn takımını geçtiler, 2. Turda Giannis Antetokounmpo ve son şampiyon Milwaukee’yi yedi maçta geride bıraktılar ve sonra bir 7. Oyunu daha kazandılar – bu deplasmanda – Miami, Doğu Konferansı unvanını talep edecek.

Boston’dan Jaylen Brown, “Bu ligde, özellikle de playofflarda kazanmak zor” dedi. “Her gece işler farklı gidebilir, ancak iyi bir takım tepki verebilir. İyi bir takım her gece elinden gelenin en iyisini yapabilir. Çok şey yaşadık. Çok şey öğrendik. yıllar ve şimdi sahne en parlak, öğrendiğimiz her şeyi bu anlara uygulamamız gerekiyor.”

1. Oyunda olan buydu. Her şey en kasvetli göründüğünde bile, Boston böyle anlarda deneyimine güveniyordu.

Celtics, 20 Nisan’da Brooklyn’i 17’den geriye, üçüncü çeyrekte 11’den 9 Mayıs’ta Milwaukee’yi yenmek için toplandı ve bu serinin 7. Oyununda Bucks’ı havaya uçurma yolundaki erken 10 sayılık açığı sildi. 15 Mayıs’ta, 19 Mayıs’ta Doğu finallerinin 2. maçında Miami’yi geçmek için erken bir 10 sayılık çukurdan geri döndü.

Sonra Perşembe günü geldi, Cardiac Celtics tekrar saldırdığında.

Kerr, “Eminim bu deneyimler yardımcı olmuştur” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

NBA Finallerini Sky Sports’ta izleyin, her maçın canlı yayını ve ertesi sabah saat 8’de tekrarı

Oyun 2, Warriors’a deneyimlerini gösterme şansı veriyor.

Curry, “İyi bir takım olduklarını biliyoruz. “Biz de öyle. Pazar günü cevap vermeliyiz.”

acele canlı NBA oyunları (TV listeleri burada) bu hafta Sky Sports’ta devam ediyor, canlı eylemi izlemek için abone olun.
Kaynak : https://www.skysports.com/nba/news/12040/12628473/nba-finals-game-2-warriors-must-show-bouncebackability-once-again

Yorum yapın

SMM Panel