NBA, Andrew Wiggins’in aşı muafiyeti talebini reddetti

Andrew Wiggins, Covid-19 aşısı olmayı reddetmeye devam etmesi halinde forma giydiği Golden State Warriors’ta iç saha maçlarında yer almayacak.

NBA, Andrew Wiggins'in aşı muafiyeti talebini reddetti

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Golden State Warriors’ta forma giyen Kanadalı Andrew Wiggins, yeni alıcı koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı reddetmeye devam etmesi halinde takımının iç saha maçlarında forma giyemeyecek.

NBA’den yapılan açıklamada, “dini gerekçelerle” aşıdan muafiyet hakkı istek eden Wiggins’in başvurusunun reddedildiği ve aşı olmadığı sürece Golden State Warriors’in iç saha maçlarında forma giyemeyeceği belirtildi.

‘EYALETTE, 12 YAŞ VE ÜSTÜ KAPALI ALANLARDAKİ ORGANİZASYONLARA AŞILI OLARAK GİTMEK ZORUNDA’

ABD’de Covid-19 aşılarına yönelik mecburiyet, takımların içinde bulunduğu bölgenin afiyet departmanının aldığı kararlara göre belirleniyor. Golden State Warriors’ın bağlı olduğu San Francisco’da 12 yaş ve üstü şahısların, kapalı alanlardaki organizasyonlara aşılı olarak gitme zorunluluğu bulunuyor.

San Francisco’nun yanı sıra New York kentinde de aşıya yönelik yükümlülük bulunuyor. böylece Golden State Warriors’ın yanı sıra New York Knicks ve Brooklyn Nets takımlarındaki oyuncuların aşı olması gerekiyor. New York Knicks yönetimi tüm oyuncuların aşı olduğunu duyururken, Brooklyn Nets ise birkaç oyuncunun daha aşı olacağını belirtti.

Yaşadığı yerde aşı zorunluluğu bulunmayan ve NBA’de bu sezon aşısız sahaya çıkmak isteyen oyuncuların ise her gün bir defa Covid-19 testine girmesi gerekiyor.

NBA, geçen sezon sonunda tüm oyuncuların yüzde 85’inin aşılı olduğunu duyurmuştu.

AA

Yorum yapın