NBA analisti Steph Curry’nin NBA Finalleri rekorunu sorguluyor, Magic ve Bird gibi oynadığını görmek istediğini söylüyor.


Steph Curry, Golden State Warriors’ın 1. maçın büyük bölümünde karakteristik olmayan bir sorumluluktu. NBA Finalleri. Analist Max Kellerman, finallerdeki etkisini sorgulamak için çıktı.

Kellerman, temel olarak büyük oyunlarda Skip Bayless’ın Steph hakkındaki görüşünü tekrarladı. Skip, Boston Celtics’e karşı 1. maçındaki çöküşünden sonra Steph’in önemli anlarda ortadan kaybolduğunu ve debriyaj geninin olmadığını söyledi.

Ancak Steph, ilk çeyrek performansı için övgüyü hak ediyor. 21 sayı kaydetti ve tek bir çeyrekte altı üçlüklük bir final rekoru kırdı.

Ne yazık ki, oyunun geri kalanı için verdiği mücadeleler Kellerman tarafından vurgulandı. “This Just In”de, Steph’in Larry Bird ve Magic Johnson alemlerine yükselmesi gerektiğini iddia etti ve şunları söyledi:

“2015, çok şanslıydılar. Kyrie (Irving) ve Kevin Love düştü. Kesinlikle kaybederlerdi. Yani, altı maça çıktılar, LeBron (James) onları yenebilirdi. Steph için MVP yok çünkü LeBron o kadar fazlaydı.” daha iyisi, onu koruyan adama vermeleri gerekiyordu.

“16, aslında çöktü ve kaybetti. Evde tek bir puan alamadım, 7. maç, dördüncü çeyrek, dört dakika ve 30 saniye. 2017 ve 2018 KD (Kevin Durant) var. Eh, koymak çok daha kolay. Dünyanın en iyi oyuncusunu takımınıza aldığınızda göğsünüz kabardı.

“Bu arada, Toronto’ya karşı harika bir serisi olduğunu düşündüm. Kaybettiler. Bu onun hatası değil, ona hak veriyorum. Ama bu kadar. Ve şimdi bir dördüncü çeyrek çöküşü daha.”

Segmenti bitirmek için Steph’i övdü ve onu tüm zamanların en iyi oyuncularından biri olarak nitelendirdi. Ancak All-Star guardının oyununu yükseltmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Steph Curry tüm zamanların en iyi oyuncularından biri, ancak Steph Curry’den daha yüksek bir seviye var ve oraya geldiğini görmek istiyorum. Onu Magic ve Bird’e ve tüm bu adamlara katılmak istiyorum. onlara en çok ihtiyaç duyduğun anda ellerinden gelenin en iyisini yap.”

youtube kapağı

Yine de Kellerman, Warriors’ın seriyi kazanmasından yana. Ayrıca Steph’in Finaller MVP’sini kazanması için kök saldığını da belirtti.


Steph Curry ve Golden State Warriors’ın bu seride hayatta kalmak için 2. Maçı kazanması gerekiyor

(Soldan Sağa) Golden State Warriors'tan Kevon Looney, Klay Thompson, Andrew Wiggins, Jordan Poole ve Steph Curry
(Soldan Sağa) Golden State Warriors’tan Kevon Looney, Klay Thompson, Andrew Wiggins, Jordan Poole ve Steph Curry

Seride 2-0 geriye düşmek Warriors için yolun sonu değil. Ancak bu, kuşkusuz, kaçınacakları tehlikeli bir durumdur.

Warriors bu seride arka arkaya maç kaybetmedi, Pazar gecesi korumak için arayacaklar bir rekor. TD Garden tam olarak bir kale olmasa da, düşmanca bir ortamda oynamak her zaman daha zordur.

Ancak Celtics, playofflardaki en iyi deplasman takımı olduğunu kanıtladı. Dördüncü çeyreğe 12 sayılık bir farkla girdiler, ancak maçı 120-108 kazandılar.

“İdeal değil ama kim olduğumuza ve zorluklarla nasıl başa çıktığımıza inanın… Pazar günü yanıt vermemiz gerekiyor.” – Steph Curry

Steph, grubun zorluklara her zaman iyi tepki verdiğini ve bunu Pazar gecesi yapmayı umacaklarını söyledi. Draymond Green ayrıca sağlıklı olduklarında seri kaybetmediklerini, yani şanslarını sevdiğini belirtti.

Kaybına rağmen, Steph 1. Maçı 34 sayıyla oyun rekoru kırarak bitirdi. Dördüncü çeyrek mücadeleleri kayda değer olsa da, diğer oyuncuların adım atması gerekiyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-it-s-lot-easier-get-chest-got-best-player-world-nba-analyst-questions-steph-curry-s-nba-finals-record-says-wants-see-play-like-magic-bird?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel