NBA analisti Russell Westbrook’un Blazers’a karşı hızlı şutunu şiddetle kınıyor


Russell Westbrook, LA Lakers’ın Portland Trail Blazers’a karşı oynadığı maçın neredeyse tam çeyreği boyunca yedek kulübesinde oturdu. LA büyük bir üçüncü çeyreğe girdi ve Darvin Ham’ın eski MVP’yi tekrar kadroya sokmadan önceki son periyodun ilk yarısında yoldaydı.

Ham, Troy Brown Jr.’ın yerine Westbrook ile maçta beş dakikadan az bir süre kaldı ve Lakers 98-90’a sekiz farkla önde girdi. Russ daha sonra iki şut kaçırdı, ikincisi oyunda 30,1 saniye kala çekildi ve LA bir sayı öndeydi.

Nick Wright, podcast’inde Russell Westbrook’un kemik kafalı oyunu hakkındaki yorumlarında hiçbir kelimeyi kesmedi:

(9:34 işaretinde başlar)

“Dün geceki karar, takım arkadaşları, antrenörü ve herkes için tam bir ‘Seni sikeyim’ oldu. Çok kötüydü.”

“LeBron James tüm ligdeki en yaşlı 3. oyuncu ve yaptığı tek şey bu yıl size 27-11-7 vermek. Maçın kazananını kaçırdı – hiç bu pozisyonda olmalı mıydı? Tabii ki hayır.”— @getnickwright 0-3 Lakers ve ileride Russell Westbrook ile ne yapılacağı hakkında:

LA Lakers, Anfernee Simons’ın topu camdan öperek 102-101’e getirmesinin ardından en ince farkla öndeydi. AD, topu Westbrook’a gönderirken, takımın geri kalanı sahanın sonuna doğru yürüdü.

Russ dışında binadaki herkes, yapılacak oyunun gol atmaya çalışmadan önce şut saatini sağmak olduğunu düşünmüş olmalı. Bunun yerine Westbrook, kavis içinde birkaç adım attı ve aniden şut için gitti ve daha sonra 2’si 1 arada bir duruma gitmek istediğini açıkladı.

Maçın bitmesine 27,3 saniye kala topu kaçırdı ve Blazers’a topu verdi. Karar, sadece kaçırdığı için değil, çok farklı şekilde ele alınması gereken bir durumda çekim yaptığı için de acımasızdı. Portland daha sonra maçı 106-104 kazandı.

Russell Westbrook bu şutu şut saatinde 18 saniye kala 1 öne geçirdi. Lakers kalabalığı ve spikerlerinin hepsi şok oldu.

Sosyal medya, ihtiyaç duyduğunda hala gol atabileceğini kanıtlamak istediği için oyun sırasında ve sonrasında Russ’ı kızdırdı. “Westbrick” memleri, oyunun kötü tavsiye edilen atış ve ıskalamanın ardından ilk başladığından daha kötü oldu.


Bir takas gerçekleşene kadar Russell Westbrook’u eve gönderme çağrıları daha da yükseldi

Çoğu basketbol analisti, LA Lakers'ı Russell Westbrook'u eve göndermeye çağırıyor.
Çoğu basketbol analisti, LA Lakers’ı Russell Westbrook’u eve göndermeye çağırıyor.

Russell Westbrook’un en büyük ve en acımasız eleştirmenlerinden biri olan Skip Bayless, LA Lakers’ı onu kadrodan çıkarmaya çağırıyor. Diğerleri, sezona dokuz kez All-Star’ın feci bir şekilde başlamasının ardından şimdi koroya katılmaya başlıyor.

Westbrook’un eski bir takım arkadaşı olan Kendrick Perkins de aynı duyguyu tekrarladı:

(5:20 işaretiyle başlar)

“Russ’un davranışı takım için kansere dönüşüyor. … Şimdi ne yapacaksınız? Ne yaptığını biliyor musun? Onu eve gönderirsiniz, takas edecek bir takım bulana kadar onu eve gönderirsiniz.

“Onun tavrı herkese, koçluk ekibine, takım arkadaşlarına ve eğitim ekibine aşılanacak. İlişkiyi yürütmeye çalışmak için hiçbir sebep yok. Russell Westbrook değişmiyor.”

youtube kapağı

Nick Wright, Westbrook’un sezona gaddarca başlamasının ardından “First Things First”ün bir bölümünde de aynı duygunun altını çizdi:

“Onu eve göndermelisin ya da takas etmelisin çünkü onu yedekte tutmaktan korkuyorlar.”

Darvin Ham, Westbrook’u ikinci yarıda 11 dakikaya yakın bir süre kenarda tutmuştu. Portland Trail Blazers. Oyunu düzelmezse, Lakers koçu bunu daha sık ve daha uzun süre yapabilir.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-nba-analyst-vehemently-condemns-russell-westbrook-s-quick-shot-clutch-blazers-that-decision-last-night-f-k-you-teammates-coach-everyone?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir