Natasha Jonas, Hannah Rankin’e karşı eve dönüş birleşme mücadelesini umuyor | Boks Haberleri


Natasha Jonas, İskoç rakibinin bir dünya şampiyonluğu birleşme çatışması kurup kuramayacağını görmek için beklerken Liverpool’da Hannah Rankin’e karşı büyük bir eve dönüş mücadelesi vermeyi umuyor.

37 yaşındaki dövüşçü, Şubat ayında Manchester’da Christian Namus’un sansasyonel bir şekilde durdurulmasıyla boşalan WBO süper ağır siklet unvanını kazandı ve şimdi bölümü birleştirmek istiyor.

Rankin, Kasım ayında 154 lbs ile WBA ve IBO şampiyonu oldu ve kemerlerdeki ilk savunmasını 13 Mayıs’ta Glasgow’daki Hydro Arena’da Meksikalı Alejandra Ayala’ya karşı yapacak.

Jonas, “Mücadelesinin sonucunu görmeyi bekliyoruz,” dedi. Gökyüzü Spor Haberleri. “Sıralama dövüşü ikimizin de istediği bir dövüş ve ikimiz de kazanabileceğimize inanıyoruz, bu yüzden heyecan verici zamanlar.

“Ağırlık bölümlerini yükseltmenin tüm amacı kendime seçenekler sunmaktı ve şimdi buna sahip olduğuma inanıyorum.”

İlk görüşmeler yapılmaya başlandı ve Jonas birleşme çatışmasının olası yerleri hakkında daha fazla bilgi paylaştı.

“Her yerde yapardım. Fikir bunu yapmak, belki benim için Liverpool’daki bir eve dönüş gibi. Bu dövüş için Hydro Arena’da eve dönüşünü yapıyor.

“Ama, dürüst olmak gerekirse, gerçekten rahatsız değilim. Dövüş bir dövüştür, hiçbir fark yaratmaz.

“Daha önce insanların arka bahçelerine gittim ve bu benim için bir şey değiştirmiyor.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jonas, Christian Namus’u iki rauntta durdurarak üçüncü kez dünya şampiyonu oldu.

Jonas, üçüncü isteğinde bir dünya şampiyonu olmanın gösterdiği gibi, dayanıklılıkla dolu bir dövüşçü. Namus’u bırakmadan önce, Terri Harper ve Katie Taylor’a karşı yetersiz kalmıştı.

Jonas, “Bir dünya şampiyonu olduğumu duymaktan asla bıkmayacağımı sanmıyorum; bu, kalbime koyacağım bir şey.”

“Yeterince iyi olduğuma dair kendime söz vermeye devam ettim, kendime yeterince iyi olduğumu söyledim ve dünyaya yeterince iyi olduğumu söyledim. Sadece direğe dövülüyordum ve başaramıyordum.

“Bunu yapmaya devam etmek, kendini toparlamak ve bu olmadığında bir sonrakine geçmek zor. Neyse ki biraz direnç gösterdim ve sonunda hak ettiğim ödülleri aldım.”

Natasha Jonas, Hannah Rankin'e karşı eve dönüş birleşme mücadelesini umuyor | Boks Haberleri

Artık boks keyfine dönebileceğimi hissediyorum çünkü kalbimin istediği şeye sahibim. Birlik olmak ve daha fazla kazanmak istemiyorum demiyorum ama dediğim seviyeye geldiğimi biliyorum ve kendime yeterince iyi olduğumu söyledim. Şimdi buna sahibim, yani diğer her şey bir bonus.

Nataşa Jonas

Jonas daha önce kızı Mela’nın Birleşik Krallık karantinaya girdiğinde Harper kampına katılımını paylaşmıştı.

“Joe (Gallagher, Jonas’ın antrenörü) ona gün boyunca spor salonunda bir iş verirdi! Tekrarları sayıyor ve rauntlarda bana su veriyordu. Annesinin ne yaptığını her zaman biliyordu. Ama ne yaptığımı asla bilmiyordu. orada. Şimdi, bunu takdir ediyor.”

Şimdi, Mela Paskalya tatilinde spor salonuna geri dönecek ve Jonas’ın doğru sayıda tekrar yapıp yapmadığını kontrol etmeye devam edecek!

Jonas, “Bu deneyimleri onunla paylaşmak güzel” dedi. “Harper kampına katıldıktan sonra, annesinin kemerle eve geldiğini görmek onun için güzeldi. Şimdi en çok o ve büyükannem oldu!

“Aslında bu hafta başında onun okuluna gittim ve küçük bir konuşma yaptım. Dünyayı değiştirmeye çalışan biri değilim, sadece kendi küçük parçamı değiştirmeye çalışıyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12585487/natasha-jonas-hopes-for-homecoming-unification-fight-against-hannah-rankin

Yorum yapın