Nasıl düzeltilir, olası nedenler ve daha fazlası


Modern Warfare 2 çok oyunculu lansman haftasına girdi. Hayran kitlesinden genel olarak olumlu bir yanıt almış olsa da, Activision’ın gelecekteki güncellemelerde çözmesi gereken birkaç sorun var.

Lansman gününden bu yana, başlığın karşılaştığı en büyük sorunlardan biri hatalar oldu ve en son franchise girişi çökmeler, hatalar ve hatalarla dolu gibi görünüyor.

Geç saatlere kadar oynadıysanız bir ✋ bırakın #MWII Dün gece çok oyunculuydu ve bu sabah işe gitmek için erken kalkmak zorunda kaldı.

Daha can sıkıcı sorunlardan biri, istemci zorla kapanmaya devam ederken nişancıda bir oyun için sıraya giremeyeceğiniz “Çok Oyunculu Sürekli Kilitleniyor” hatasıdır.

Bu sorunla başa çıkmayı bu kadar zorlaştıran şey, soruna henüz kalıcı bir çözüm bulunmamasıdır. Ancak, sorunu geçici olarak çözmek için deneyebileceğiniz birkaç şey var ve hata tekrar ortaya çıkana kadar birkaç oyun için sıraya girin.

Aşağıdaki kılavuz, Modern Warfare 2’deki “Çok Oyunculu Sürekli Kilitleniyor” hatasını geçici olarak çözmek için atabileceğiniz bazı adımların üzerinden geçecektir.


Modern Warfare 2’de “Multiplayer sürekli kilitleniyor” hatasını açma

youtube kapağı

Modern Warfare 2’de çok oyunculu istemcinin çökmesini geçici olarak durdurabilmek için yapabileceğiniz birkaç şey var.


1) GPU sürücülerini güncelleyin

Yatırım yapmanız gereken ilk adım, GPU’nuz için grafik sürücülerini güncellemektir. Bir Nvidia veya AMD kartı kullanıyorsanız, çok oyunculu kilitlenme sorunuyla başa çıkabilmek için sürücü sürümlerini en son yamaya güncellemeniz gerekecek.

Nvidia ve AMD masaüstü yazılımı, en son sürücüleri kontrol edebilir ve kartınızı güncelleyebilir. Tek yapmanız gereken “Güncellemeleri Kontrol Et” komutunu çalıştırmak ve ardından dosyaları yamalamak.

Hatta resmi web sitesini ziyaret edebilir ve gerekli sürümü manuel olarak indirebilirsiniz.


2) Dosya bütünlüğünü kontrol etme

Kurulum dizininde birkaç bozuk Modern Warfare 2 dosyası olduğu için oyun muhtemelen çöküyor. Bu, yükleme ve yama işlemi sırasında oldukça sık olur ve bununla başa çıkmanın en iyi yolu, tüm dosyaları taramak ve ardından bozuk olanları düzeltmek olacaktır.

Steam ve Battle.net başlatıcısı, dosyaları tarama ve düzeltme seçeneğine sahip olacak. İlgili oyuna gitmeniz ve bunun ayarlar seçeneğine gitmeniz gerekecek. Orada tarama ve düzeltme seçeneğini bulacaksınız. Üzerine tıkladığınızda, kurulu tüm dosyaları otomatik olarak gözden geçirecek ve bozuk dosyaları değiştirecek bir işlem çalışacaktır.

youtube kapağı

3) Modern Warfare 2’yi güncelleme veya yeniden yükleme

Modern Warfare 2’deki çok oyunculu kilitlenme sorununu ortadan kaldırmanın en iyi yollarından biri, oyunu en son sürüme güncellemek veya sıfırdan yeniden yüklemek olacaktır. İkincisi oldukça sert bir adım gibi görünse de, topluluktaki birçok kişi, hile yapan çözümlerden biri olduğunu hissetti.


4) Oyun sunucularını kontrol etmek ve bir düzeltme beklemek

Atıcının sunucuları bir sorunla karşı karşıya kaldığı veya bakım nedeniyle kapalı olduğu için çok oyunculu oyun çöküyor olabilir. O zaman yapılacak en iyi şey, Activision’ın sunucuları tekrar çevrimiçi duruma getirmesini veya doğrudan ve kalıcı olarak hatayla ilgilenen bir düzeltme yayınlamasını beklemektir.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/esports/modern-warfare-2-multiplayer-keeps-crashing-error-how-fix-possible-reasons?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir