Naoya Inoue, Nonito Donaire’i yıktıktan sonra dört dünya horoz siklet şampiyonluğunu birleştirdi | Boks HaberleriNaoya Inoue, Nonito Donaire'i yıktıktan sonra dört dünya horoz siklet şampiyonluğunu birleştirdi | Boks Haberleri

Naoya Inoue, Nonito Donaire’i Tokyo’daki rövanşlarının ikinci raundunun ortasında durdurdu ve dört küçük siklet dünya şampiyonluğundan üçünü birleştirmek için.

Inoue’nin 2019’da oybirliğiyle aldığı bir kararla daha önce mağlup ettiği Donaire karşısındaki kesin zaferi, WBA ve IBF kemerlerini elinde tutmasını ve WBC kayışını rakibinden koparmasını sağladı.

İngiltere’den Paul Butler, WBO horoz siklet unvanını elinde tutuyor.

Japon boksör Inoue, Filipinli Donaire’yi ilk raundun sonunda sağ eliyle, ikinci raundda da sağ-sol kombinasyonuyla devirdi.

Inoue, mesafe içinde art arda dördüncü galibiyetin ardından 20 nakavtla rekorunu 23-0’a çıkardı.

Donaire sayıyı geçti, ancak hakem ikinci raundun neredeyse 90. saniyesinde sona eren müsabaka ile devam etmek için uygun olmadığını belirtti.

Çiftin üç yıl önceki ilk kavgası çok daha rekabetçiydi.

Inoue, ikinci rauntta Donaire’nin sol kroşesiyle göz çukurunun kırıldığını ve daha sonra, bir puan kazanma yolunda 11. rauntta rakibini devirmek için yüzünün kesikleriyle mücadele ettiğini söyledi.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12629421/naoya-inoue-unifies-three-of-four-world-bantamweight-titles-after-demolishing-nonito-donaire

Yorum yapın

SMM Panel