Naomi Osaka, Miami Açık finalinde yeni dünya No 1 Iga Swiatek ile karşılaşacak | Tenis Haberleri


“Bir saniyeliğine negatif olsaydım bugün maçı kaybederdim. Kendimi toparlamam gerekiyor ve diğer oyuncuların çoğu kadar maç oynamadım, bu yüzden öğrenmeye devam etmeliyim. ” – Naomi Osaka, Miami Açık’ta son sırayı alırken

Son Güncelleme: 01/04/22 10:43am

Naomi Osaka, 2022 Miami Açık finalinde Iga Swiatek'e karşı mücadele edecek.

Naomi Osaka, 2022 Miami Açık finalinde Iga Swiatek’e karşı mücadele edecek.

Dört kez Grand Slam kazananı Naomi Osaka, Perşembe günü ilk Miami Açık finaline ulaşmak için Japon eski dünya 1 No’lu İsviçre Belinda Bencic’i 4-6 6-3 6-4 yenerken 18 as attı.

Osaka, finalde Amerikalı Jessica Pegula’yı 6-2 7-5 mağlup ederek arka arkaya 16. galibiyetini alan Polonya’nın ikinci seribaşı Iga Swiatek ile karşılaşacak.

24 yaşındaki Osaka, turnuvaya dünya sıralamasında 77. sıradan girdi ve şampiyonluğu kazanırsa tekrar ilk 30’a girebilir.

“Bir saniyeliğine negatif olsaydım bugün maçı kaybederdim. Kendimi toparlamam gerekiyor ve diğer oyuncuların çoğu kadar maç oynamadım, bu yüzden öğrenmeye devam etmeliyim. “dedi Osaka.

“Gerçekten harika bir servis dönüşü oldu – harika servisler attığımı düşündüğüm zamanlar oldu ama o sadece kazananları vurdu.

“(Ben) sadece içsel düşüncelerimle savaşıyordum ve her seferinde bir nokta oynamam gerektiğini bilmeye çalışıyordum ve bilirsin, gerekirse uyum sağlarım ama kendimi düşüncelerimle boğmamaya çalışıyorum.”

Bir yıl önceki ikinci Avustralya Açık şampiyonluğundan bu yana ilk finaline ulaşan Osaka, maçı bir as ve bir sırıtışla kapatmadan önce üçüncü sette altı kırılma noktasından beşini kurtardı.

Osaka, finalde şimdi emekli olan Ashleigh Barty’nin dünyanın 1 numaralı kadın oyuncusu olarak yerini alacak olan Swiatek ile karşılaşacak.

Swiatek, bu sezon WTA 1000 etkinliklerinde yenilgisiz kalmak için Pegula’yı geride bıraktı. Bu onun üst üste 16. zaferiydi ve geçen ay Indian Wells’te kazandıktan sonra ‘Sunshine Double’ı perçinleme yolunda tutuyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12579392/naomi-osaka-to-face-new-world-no-1-iga-swiatek-in-miami-open-final

Yorum yapın