“Mutluyum ama henüz bitmiş değilim, sadece oyuna odaklanıyorum ve sonra 7 gün 24 saat telefonumda olacağım.”


Ons Jabeur, bir saatten kısa bir süre içinde hayatının en büyük maçını oynamak için tenis kortuna gidecek – 2022 Wimbledon Şampiyonası’nın finali. İlk Grand Slam finalinde Tunuslu, bir başka ilk Büyük finalist olan Elena Rybakina ile karşılaşacak.

Durumun ciddiyeti, zihinsel olarak en inatçı oyuncuları bile bunaltmaya yetiyor, ancak Dünya 2 Numarası değil. Çatışma öncesinde Wimbledon Radyo Kanalı’na konuşan 27 yaşındaki taraftarlarına, beklemeye devam edeceğine dair güvence verdi. şenlikler çatışmanın sonuna kadar.

Jabeur şimdilik sadece kendi oyununa odaklanmaktan ve zirve çatışmasında Kazaklara karşı kullanabileceği stratejileri düşünmekten mutlu. Yarışma öncesinde sosyal medyaya bakıp bakmadığı sorulduğunda, Tunuslu şimdilik bundan kaçındığını itiraf etti.

Ancak finalden sonra, Dünya 2 Numarası, umarız bazı harika haberlerin arkasında, “7×24” kontrol edeceğine söz verdi.

“Dürüst olmaya çalışıyorum, mutluyum ama henüz bitmiş değilim. Bunu saklamalıyım. [after the end of the final]. koymaya çalışırım [social media on my phone] uzakta çünkü belirli zamanlarda çok fazla ama herkesten destek görmek harika,” diyen Jabeur, “Sadece pozitif enerjiyi düşünüyorum ve oyuna odaklanıyorum ve ondan sonra 7 gün 24 saat telefonum başında olacağım. “

Karşılaşma öncesindeki duygularıyla ilgili olarak 27 yaşındaki oyuncu, olağan antrenman programına ayak uydurduğunu ve zirve çatışmasında da bunun faydasını göreceğini umduğunu söyledi.

“İyi hissediyorum, sadece [today]. Aynı rutin. Aynı sahada saatlerce antrenman yaptım, dışarıda eğlendim. Hava harika,” dedi Jabeur, “her şeyimi vereceğim, bakalım ne olacak.”

Ons Jabeur, Wimbledon finaline giren Elena Rybakina’ya karşı kafa kafaya 2-1 önde

Ons Jabeur, Elena Rybakina karşısında 2-1 önde
Ons Jabeur, Elena Rybakina karşısında 2-1 önde

Ons Jabeur, Elena Rybakina’ya karşı 2022 Wimbledon Şampiyonası finaline nispeten daha emin bir şekilde girecek ve kafa kafaya 2-1 önde olduğu için görece daha emin olacak. Daha da önemlisi, WTA Tour’daki son iki toplantısını da kazandı.

Bugün Tunuslu için bir zafer, onu ülkeden Grand Slam tekler şampiyonluğu kazanan ilk kadın olurken, Rybakina için bir zafer, onu tekler bir Major kupasını kazanan ilk Kazak kadın yapacaktı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-i-happy-i-moon-yet-i-m-just-keeping-focus-game-i-will-phone-24-x-7-after-ons-jabeur-ahead-wimbledon-final?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir