“Mutlu Bağımsızlık Günü Hindistan” – Virat Kohli’den Hardik Pandya’ya, Hintli kriketçiler 75 yıllık bağımsızlığını kutlarken dileklerini paylaşıyor


Geçmişten günümüze Hint kriketçiler, 15 Ağustos Pazartesi günü Bağımsızlık Günü vesilesiyle vatandaşlarına dilek dilemek için sosyal medyaya gittiler.

Hindistan, 1947’de bu gün İngilizlerden özgürlüğe kavuştu. Bu yıl Hindistan’ın bağımsızlığının 75. yılı ve bu özel günde ülkenin her yerinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Virat Kohli’den Jasprit Bumrah’a kadar Hintli kriketçiler, ülkenin Bağımsızlık Günü ile ilgili düşüncelerini ve dileklerini paylaşmak için resmi Twitter hesaplarına gittiler. Eski Hindistan kaptanı Kohli şunları yazdı:

“75 şanlı yıl. Hintli olmaktan gurur duyuyorum. Herkesin Bağımsızlık Günü kutlu olsun. Jai Hind.”

Hintli oyuncu Jasprit Bumrah tweetledi:

“Herkese çok mutlu bir Bağımsızlık Günü diliyorum #JaiHind

Deneyimli açılış oyuncusu Shikhar Dhawan, Bağımsızlık Günü’nün kalbine çok yakın olduğunu belirten bir video mesajı paylaştı. Dedi ki:

“Özgürlük savaşçılarımızı ve milletimiz için hayatlarını feda edenleri her zaman hatırlıyorum. Onlar sayesinde ülkemizin özgür olmasına çok müteşekkiriz. Umarım ülkemizi daha fazla refaha götürebiliriz ve herkes çok ilerleme kaydeder, böylece ulus ilerlemeye devam eder.”

Çok yönlü Hardik Pandya, meyilli Shreyas Iyer ve eski spinner Harbhajan Singh, millete Mutlu Bağımsızlık Günü dilerken üç renkli ile görüntüler paylaştı.

Hintli kriketçiler tarafından bu özel vesileyle paylaşılan bazı dileklerin bir derlemesi:

75 yıllık bağımsızlık. स्वतंत्रता दिवस की हार्दिक शुभकामनाएं 🇮🇳

75 şanlı yıl. Hintli olmaktan gurur duyuyorum. Herkesin Bağımsızlık Günü kutlu olsun. Jai Hind. 🇮🇳

Tüm Kızılderili arkadaşlarımın Bağımsızlık Günü kutlu olsun 🇮🇳

न पूछो ज़माने को के क्या मेरी कहानी है, हमारी पहचान तो बस इतनी है कि हम हिंदुस्तानी है | हां भी देंगे ऐतन तेरे लिए दिल दिया ैां भी देंगे ऐतन तेरे लिए! #स्वतंत्रतादिवस की आप सभी को अनेक शुभकामनाएँ ।

Hindistan Bağımsızlık Günü kutlu olsun! Özgürlük savaşçılarımıza, askerlerimize ve milletimizi büyütmek için durmadan çalışan tüm insanlara selam olsun. Hintli olmak kutsanmış. Jai Hind. 🇮🇳 #Bağımsızlık Günü

सभी भारतीयों को स्वतंत्रता दिवस की हार्दिक शुभकामनाएँ।🇮🇳

#स्वतंत्रता दिवस की हार्दिक शुभकामनाएं। ह हमारी आजादी के लिए बलिदानों को याद करने औाद करने औरेश मेश मकता, शांति, समृद्धि और भाईच्रे कर भाईच्रे करनकेरखुदरखुदरखुदकीफरखुदकेशरखुदिएरखुदरखुदरखुदरखुदारखुदिएरखुदिए आइएने सामूहिक प्रयासों से भारत को सबसे मजबूत और सबसे समृद्ध बनाएं। जय हिंद 🇮🇳 #Bağımsızlık Günü

Hintli olmanın gururu sonsuza kadar özel bir Duygu olarak kalacaktır. Hepinize Mutlu bir Bağımsızlık Günü diliyorum. Bu yıl her birimiz ve özellikle 🇮🇳🏏🏆Jai Hind için özel bir yıl olsun!#Bağımsızlık Günü #HindistanAt75

Bu büyük ulusumuzun 75 muhteşem özgürlük yılını kutlarken, üç rengi gökyüzünde daha yükseğe çıkaran herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunmak istiyorum. Ülkemizi daha da güzelleştirmek için çabalayalım. Mutlu #Bağımsızlık Günü 🇮🇳

KL Rahul liderliğindeki Hint kriket takımı, 18 Ağustos’ta Harare’de başlayacak olan üç maçlık bir günlük seri için şu anda Zimbabve’de. 27 Ağustos’tan itibaren BAE.


MS Dhoni, Suresh Raina 2020’de Bağımsızlık Günü’nde emekli oldu

Eski Hindistan kaptanı ve efsane MS Dhoni, 15 Ağustos 2020’de uluslararası kriketten emekli olduğunu duyurdu. Taklit edilemez tarzında MSD, sosyal medyaya büyüleyici kriket yolculuğunu özetleyen bir video yükledi. Videoyu şu başlıkla paylaştı:

“Teşekkürler. 1929’dan bu yana sevginiz ve desteğiniz için çok teşekkürler. Beni Emekli olarak kabul edin.”

Videonun arka planında ünlü Bollywood şarkısı ‘Main Pal Do Pal Ka Shayar Hoon’ çaldı.

Dhoni’nin yanı sıra, eski Hindistanlı meyilli Suresh Raina da aynı gün uluslararası emekliliğini açıkladı.


Renin Wilben Albert tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-virat-kohli-hardik-pandya-indian-cricketers-share-wishes-nation-celebrates-75-years-independence?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir