Mumbai City FC, Alberto Noguera’da ip atlayarak saldırıyı destekliyor


Hint Süper Ligi (ISL) takımı Mumbai City FC, 16 Temmuz Cumartesi günü Alberto Noguera’nın imzasını duyurdu. 32 yaşındaki oyuncu, Mayıs 2023’e kadar bir yıllık sözleşmeyle Adalılar’a katıldı.

Noguera, Getafe’deki sıraları geçtikten sonra Temmuz 2009’da Atletico Madrid’in bir parçası oldu. Quique Sánchez Flores yönetimindeki A takım üst düzey kadrosuyla çalışmak üzere çağrıldı ve 2011’de Levante UD’ye karşı La Liga’daki ilk maçına çıktı.

Noguera, 2012 yılında yurtdışına ticaret yapmak için İspanya’dan ayrıldı. İngiltere’de Blackpool ve Azerbaycan’da FC Bakü ile kısa bir süre yaşadı. Ancak 2014’te İspanya üçüncü liginde CF Trival Valderas, CF Fuenlabrada ve Lorca FC ile görev yapmak için İspanya’ya döndü.

Çok yönlü oyuncu ayrıca Lorca FC’nin 2017’de ikinci kademeye yükselmesine yardımcı oldu. Ardından CD Numancia’ya katıldı ve ardından 2018/19 sezonunun sonuna kadar üçüncü kademede Racing de Santander’e kiralandı.

İspanyol oyuncu 2020’de FC Goa’ya katılarak Hindistan’a geçiş yaptı ve son iki sezonda ligin en etkili orta saha oyuncularından biri oldu. Eski taraf FC Goa ile geçirdiği süre içinde Noguera, 2021 Durand Kupası’nı kaldırdı ve ISL’de dört gol ve 11 asist yaptı.

Mumbai City FC ile yaptığı anlaşmanın tüm formalitelerini tamamladıktan sonra, Noguera bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“Mumbai Şehri’ne katılmaktan gurur duyuyorum. Bu kulüpte kazanma hırsı ve açlığı var ve buradaki felsefe hücum ve güzel futbol oynamak. ISL’de geçirdiğim iki yılda bunu dışarıdan gördüm ve şimdi kulübe başarı getirmeye yardım etmeye hazırım.

“Ayrıca, taraftarlarımızın önünde oynayabileceğimiz için heyecanlıyım ve şahsen Mumbai ve Hindistan’daki hayatı ve futbolu gerçekte olduğu gibi deneyimlemek için sabırsızlanıyorum. Umarım taraftarlarımızın beklentilerini karşılayabilirim. ve onlarla harika anılar biriktirin.”

Mumbai City FC baş antrenörü Noguera’yı gemide ağırlamaktan memnun

Mumbai City FC’nin baş antrenörü Des Buckingham, bu arada Alberto Noguera ile ilgili heyecanını paylaştı. Aynı basın açıklamasında şunları söylediği aktarıldı:

Alberto, takımımıza mükemmel bir katkı ve son sezonlarda oyunları bizim tarzımıza uyacak şekilde etkileme yeteneğini sürekli olarak gösterdi. O, gruba ek liderlik sağlarken, oynamak istediğimiz şekilde gelişmemize ve adapte olmamıza izin verecek çok deneyimli bir oyuncu. Alberto’yu aramızda görmekten çok mutluyum ve onunla çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

Birkaç transfer daha ile Mumbai City FC, kaybettikleri formu geri kazanma arayışlarına başlamaya hazır olacak.


Sudeshna Banerjee tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/indian-football/news-isl-transfer-news-mumbai-city-fc-bolster-attack-roping-alberto-noguera?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir